Доступність посилання

ТОП новини

Геї та лесбіянки вимагають від політиків висловитися щодо гомофобії в Україні


Лідери спільноти лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ) звернулися до керівників партій та інших політичних сил із вимогою відкрито висловити їхнє ставлення до «відвертої пропаганди гомофобії в Україні».

Як повідомляє прес-служба ЛГБТ-руху, звернення направили об’єднаній опозиції, партії «УДАР», «Громадянській позиції» Анатолія Гриценка, а також керівництву Партії регіонів і політичної сили Володимира Литвина.

Лідери ЛГБТ звинувачують державних чиновників і політиків у тому, що саме через їхню бездіяльність і потурання розпалюванню ворожнечі «став можливим сплеск ненависті й насильства на вулицях столиці, який зіпсував уїк-енд не лише представникам гей-лесбійської спільноти, а й усім киянам, які 20 травня вийшли прогулятися містом».

У зверненні нагадали, що до боротьби проти гомофобії та дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності України закликають багато міжнародних організацій – ООН, Рада Європи, Європейський Союз, а також уряди провідних демократичних країн Європи та Америки.

Вони також нагадали, що, за оцінками експертів, в Україні налічується від 800 тисяч до 1 мільйона 200 тисяч представників ЛГБТ-спільноти, більшість яких є активними виборцями.

20 травня в Києві мав відбутися гей-парад. Проте перед заходом міліція порадила організаторам гей-акції відмовитися від маршу, повідомивши, що кількасот ультраправих футбольних хуліганів перебувають на шляху до місця проведення маршу з метою зриву заходу. При цьому, за повідомленнями ЗМІ, близько 10 молодих людей встигли напасти на активістів спільноти лесбіянок, геїв, бі- та транссексуалів і побили їх, використавши сльозогінний газ. Сам гей-парад було скасовано з метою безпеки його учасників.
XS
SM
MD
LG