Доступність посилання

ТОП новини

Пшонка: у справі про вбивство Щербаня Тимошенко є свідком


У кримінальній справі щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко перебуває у статусі свідка.

Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

«У цій ситуації, якщо тривають слідчі дії з Тимошенко, вона в статусі свідка... Триває слідство щодо розкриття замовників цього тяжкого злочину», – сказав він, відповідаючи на запитання, чи буде висунуто обвинувачення Тимошенко у справі про вбивство Щербаня.

За словами Генпрокурора, розслідування справи Щербаня не припинялося всі 17 років з моменту скоєння злочину.

«Є деякі нові обставини, пояснення того ж сина Щербаня, які необхідно перевірити слідчим шляхом. Тому іде спокійна слідча робота, і слідчі в рамках суворого виконання Кримінального процесуального кодексу проводять слідчі дії – очні ставки, виїмки документів, експертизи, повертаються до якихось нових слідчих дій, яких раніше не проводилося. Тобто, йде конкретне розслідування справи на замовлення цього вбивства. Ми ж з вами що, не розуміємо, що це замовне було вбивство?.. А докази по суб’єкту того чи іншого, хто причетний був до злочину, слідство і встановлює», – зазначив Пшонка.

Українські ЗМІ повідомляли, що Генпрокуратура готова пред’явити Юлії Тимошенко обвинувачення в організації вбивства Щербаня. Депутата Верховної Ради Євгена Щербаня розстріляли 3 листопада 1996 року в аеропорті Донецька. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну.

У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивцю депутата Вадима Болотських. Син Євгена Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань 4 квітня 2012 року заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем’єрів Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька.
XS
SM
MD
LG