Доступність посилання

ТОП новини

Вища рада юстиції має формуватися з суддів у відставці – Ставнійчук


Вища рада юстиції має формуватися з людей, які можуть незалежно від сьогоднішньої кон’юнктури оцінювати ситуацію, насамперед із суддів у відставці. Про це в ефірі Радіо Свобода сказала радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук.

«Вищу раду юстиції як певний орган суддівського самоврядування варто розглядати і формувати за рахунок, насамперед, суддів у відставці. Людей авторитетних у судовій системі, людей, які мають величезний досвід і можуть незалежно від сьогоднішньої кон’юнктури оцінювати роботу суддів. Там не місце народним депутатам, чиновникам, керівникам силових відомств», – зазначила Ставнійчук.

Наразі до складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України. Інших членів ради визначає Верховна Рада, Президент України, з’їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнська конференція працівників прокуратури.
XS
SM
MD
LG