Доступність посилання

ТОП новини

В Україні відбувається перехід від олігархії до мафії (європейська преса)


Прага – Газети публікують розмову українського віце-прем’єра Валерія Хорошковського з європейськими журналістами, де український урядовець запевняє, що бажає донести до учасників глобального форуму у польському Вроцлаві цього четверга правду про весь комплекс дій Києва на шляху до тіснішої європейської інтеграції України, а не лише про «критичний пункт, яким є справа Юлії Тимошенко». Тим часом відомі британські оглядачі закликають у лондонських газетах прем’єра Великої Британії Дейвіда Камерона не відвідувати матчі збірної Англії на Євро-2012 в Україні. Деякі впливові видання також звертають увагу на намагання Києва і Варшави захищатися від звинувачень у проявах расизму серед їхніх футбольних вболівальників.

Польська Rzeczpospolita подає фрагменти розмови з українським віце-прем’єром Валерієм Хорошковським, учасником сьогоднішнього глобального форму у Вроцлаві. Український урядовий чільник намагається доводити ще напередодні свого виступу під час цього міжнародного форуму, що нібито Україна прагне до членства в ЄС і нинішня влада в Києві намагається робити все у себе вдома, щоб наблизити державу до Євросоюзу. «У Вроцлаві хотів би розповісти про весь комплекс євроінтеграційних реформ, а не лише про цей єдиний критичний пункт, яким є справа Тимошенко», – сказав Хорошковський журналістам. Чільник влади з Києва також намагався переконати, що інвестиції західних бізнесменів в Україні,
попри нарікання інвесторів на дії контролюючих органів, «приносять прибутки». Хорошковський також гарантує від імені влади України «чесний і прозорий характер» наступних парламентських виборів. «Я переконаний, що ніхто не зацікавлений у фальсифікації результатів виборів, і найважливіше, щоб не дійшло до провокацій, щоб не робилися висновки про їхню недійсність ще перед закінченням виборів, про що чути вже сьогодні», – зауважив віце-прем’єр України.

Швейцарська Neue Zürcher Zeitung вважає, що намагання Польщі та України виправдовуватися перед гучними звинуваченнями їхніх футбольних фанів у расизмі та ксенофобії, що прозвучали у програмі «Бі-Бі-Сі», відрізняються між собою. Якщо поляки ображені, але наявність проблем із проявами расизму на польських стадіонах і вулицях визнають та обіцяють з ними боротися, щоб не дійшло до ексцесів під час Євро-2012, то в Україні, як зауважує швейцарське видання, «усувають проблему у фактично радянському стилі: через заперечення її існування взагалі». Тут цитують також речника української міліції, який каже, що докори на адресу українців у расизмі є «надуманою і міфічною проблемою». Український представник також наголосив, що масштаби проявів расизму в деяких країнах в ЄС набагато випереджають Україну в цьому питанні.

Відомий автор лондонської Guardian Тімоті Ґартон Еш вважає нинішню внутрішню ситуацію в Україні «переходом від олігархічної економіки до панування лише однієї мафіозної сили» і наводить факти швидкого збагачення представників президентської сім’ї у Києві. Автор погоджується з оцінками, що ув’язнення Юлії Тимошенко є проявом «чисто політичного бандитизму» української влади за Президента Януковича і «помсти в традиціях мафії». Тому Тімоті Ґартон Еш, з одного боку, розуміє поляків, які проти політичного бойкоту Євро-2012, а з другого – закликає прем’єр-міністра Великої Британії Дейвіда Камерона та керівника британського МЗС Вільяма Гейґа не їхати на матчі збірної Англії до України, навіть якщо та вийде з групи, «бо такий політичний туризм, як наголошує Еш, має сумнівну цінність і є свого роду грюканням у політичну фанеру, замість того, щоб зробити вдома щось важливе для зміцнення британської економіки». Експерт вважає можливість такого кроку британських політиків виправданою, навіть не дивлячись на сміхотворну й гіпотетичну можливість бойкоту Януковичем Олімпіади в Лондоні цього липня.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG