Доступність посилання

ТОП новини

У Пакистані ісламісти відкидають зв’язок із лікарем, який допоміг виявити бін Ладена


У пакистанському ісламістському угрупованні «Лашкар-е-іслам» заперечили сьогодні зв’язок із лікарем, який допоміг виявити лідера терористичної мережі «Аль-Каїда» Усаму бін Ладена і якого засудили на 33 роки за звинуваченням у цьому зв’язку.

Як заявили члени угруповання, навіть думати про такий зв’язок було б нісенітницею, навпаки: як тільки випаде нагода, вони намагатимуться вбити доктора Шакіля Афріді.

Учора суд у Пакистані оприлюднив текст вироку пакистанському лікареві, з якого випливає, що його засудили за звинуваченням у зв’язках із забороненим войовничим ісламістським угрупованням «Лашкар-е-іслам».

Раніше офіційні особи в Пакистані заявляли, що доктора Шакіля Афріді засудили до 33 років ув’язнення за «зраду», яка виявилася нібито саме в його співпраці з Центральним розвідувальним управлінням США.

Суд відбувся минулого тижня за законами пакистанського регіону Хайбер, що входить до смуги районів проживання гірських племен, які користуються адміністративною та правовою автономією.

Шакіль Афріді у співпраці з ЦРУ США організував фіктивну кампанію вакцинації населення з метою перевірити припущення, що Усама бін Ладен переховується в пакистанському місті Абботтабаді, де сили спецпризначення США ліквідували відтак лідера «Аль-Каїди» понад рік тому.

У США цей вирок лікареві, який далі погіршив уже значно напружені відносини двох країн, засудили як «несправедливий і безпідставний».
XS
SM
MD
LG