Доступність посилання

ТОП новини

Соціологи зафіксували в Україні рекордну після 2009 року кількість протестів


Мітинг «афганців» у Черкасах, 14 березня 2012 року
Соціологи у березні цього року зафіксували рекордну кількість протестів з 2009 року. Про це повідомив сьогодні керівник проекту моніторингу Центру дослідження суспільства Володимир Іщенко за результатами дослідження, проведеного в рамках всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!».

«Після спаду протестної активності в січні 2012 року та особливо у лютому внаслідок репресій проти чорнобильців, у березні стався справжній сплеск протестів. Зафіксовано 317 протестних подій, що є абсолютним місячним рекордом від початку нашого моніторингу з 2009 року», – сказав Іщенко.

За його словами, найбільшою протестна активність була у Києві та Київській області (417 протестів), у Харківській області (191), в Криму та Севастополі (160), в Донецькій (155) та Львівській областях (146).

Іщенко зазначив, що найбільшу частку серед протестних подій становлять соціально-економічні протести. Соціолог додав, що політичні партії лише незначним чином збільшили свою протестну активність порівняно з минулим роком.

«На початку 2012 року політичні партії брали участь у 36% протестних подій, у минулому році ця частка становила 34%. При цьому суттєво зменшилася частка участі громадських організацій – впала з 29% до 20%», – зазначив Іщенко.
XS
SM
MD
LG