Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2018, Київ 21:07

Наливайченко: за розвал в СБУ має відповідати нинішня влада, насамперед, Президент


Валентин Наливайченко
В останніх терактах в Україні, зокрема, в вибухах у Дніпропетровську в квітні, антитерористична упереджувальна система захисту громадян не спрацювала, і за це мають відповідати ті, хто зараз при владі, насамперед, Президент, який призначає голову СБУ, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода Валентин Наливайченко, який очолював Службу безпеки України в 2006–2010 роках.

За його словами, в ті роки в Україні не було жодної терористичної організації, не було жодних можливостей у людей, які хотіли вчинити терористичний акт, доступитися до вибухівки та інших речей, які є надзвичайно небезпечними. «На кінець 2009 року був створений в Україні антитерористичний центр. Він був міжвідомчим, за участі кожного міністерства силового і інших органів. Це був орган діючий, і він тоді виконував свої функції. Тому зараз питання номер один – чому не спрацювала міжвідомча координаційна система, тобто антитерористичний центр, якщо це був теракт? …Для Служби безпеки України найголовніший виклик зараз – зрозуміти, чому система на упередження не спрацювала», – заявив він.

Діяч вважає, що відповідь на це питання є в діях нинішньої влади: «Я її бачу в чистках, які були проведені суто на партійній основі в 2010 році, коли з незрозумілих причин професіоналів височенного рівня звільняли – від заступників голови СБУ до прибиральниці». На його думку, ці чистки могли бути однією з причин останніх терактів в Україні.

Наливайченко вважає, що найбільші загрози національній безпеці України «залишились у тому самому: корупція на найвищих рівнях, відмивання грошей в офшорах, ФСБ на нашу територію повернулося».

Він пригадав, як наприкінці 2009 року вислав із Севастополя офіцерів російської Федеральної служби безпеки, після чого за безпеку в місті, де тимчасово перебуває російський Чорноморський флот, відповідала українська спецслужба. «Ми … показали всім іноземним спецслужбам, що ми на своїй території не дамо ображати громадян України, зазіхати на наші секрети і національну власність», – скахав фахівець.

«Зараз вони повернулися. Я вважаю, що це абсолютно суперечить нашим національним інтересам так, як і російський військовий флот. Він як був загрозою для нас, так і залишається. Він як був чужорідним тілом на нашій території, окупаційним, так і залишається», – наголосив він.

Повністю інтерв’ю з Валентином Наливайченком, який також донедавна був головою політради партії «Наша Україна», але нині вийшов із партії, читайте на сайті Радіо Свобода.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG