Доступність посилання

ТОП новини

Наливайченко: за розвал в СБУ має відповідати нинішня влада, насамперед, Президент


Валентин Наливайченко
В останніх терактах в Україні, зокрема, в вибухах у Дніпропетровську в квітні, антитерористична упереджувальна система захисту громадян не спрацювала, і за це мають відповідати ті, хто зараз при владі, насамперед, Президент, який призначає голову СБУ, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода Валентин Наливайченко, який очолював Службу безпеки України в 2006–2010 роках.

За його словами, в ті роки в Україні не було жодної терористичної організації, не було жодних можливостей у людей, які хотіли вчинити терористичний акт, доступитися до вибухівки та інших речей, які є надзвичайно небезпечними. «На кінець 2009 року був створений в Україні антитерористичний центр. Він був міжвідомчим, за участі кожного міністерства силового і інших органів. Це був орган діючий, і він тоді виконував свої функції. Тому зараз питання номер один – чому не спрацювала міжвідомча координаційна система, тобто антитерористичний центр, якщо це був теракт? …Для Служби безпеки України найголовніший виклик зараз – зрозуміти, чому система на упередження не спрацювала», – заявив він.

Діяч вважає, що відповідь на це питання є в діях нинішньої влади: «Я її бачу в чистках, які були проведені суто на партійній основі в 2010 році, коли з незрозумілих причин професіоналів височенного рівня звільняли – від заступників голови СБУ до прибиральниці». На його думку, ці чистки могли бути однією з причин останніх терактів в Україні.

Наливайченко вважає, що найбільші загрози національній безпеці України «залишились у тому самому: корупція на найвищих рівнях, відмивання грошей в офшорах, ФСБ на нашу територію повернулося».

Він пригадав, як наприкінці 2009 року вислав із Севастополя офіцерів російської Федеральної служби безпеки, після чого за безпеку в місті, де тимчасово перебуває російський Чорноморський флот, відповідала українська спецслужба. «Ми … показали всім іноземним спецслужбам, що ми на своїй території не дамо ображати громадян України, зазіхати на наші секрети і національну власність», – скахав фахівець.

«Зараз вони повернулися. Я вважаю, що це абсолютно суперечить нашим національним інтересам так, як і російський військовий флот. Він як був загрозою для нас, так і залишається. Він як був чужорідним тілом на нашій території, окупаційним, так і залишається», – наголосив він.

Повністю інтерв’ю з Валентином Наливайченком, який також донедавна був головою політради партії «Наша Україна», але нині вийшов із партії, читайте на сайті Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG