Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську вшанували пам’ять жертв комуністичного терору


Сьогодні в Івано-Франківську вшанували пам’ять жертв комуністичного терору. Представники обласної і міської влади, політичних партій, ветерани Української повстанської армії зібралися у меморіальному комплексі «Дем’янів лаз», щоб вшанувати жертв комуністичного терору, своїх земляків, яких розстріляли в Станіславській (Івано-Франківській) тюрмі на початку 1941 року. Священики греко-католицької і православної церков відслужили поминальну панахиду.

«У Дем’яновому лазі вшановуємо тих, хто загинув від більшовицького режиму на Прикарпатті. Бо ми не завжди знаємо, де вони загинули і де їхні могили від 1939 і до 1991 року. Тут поховані і члени ОУН, і звичайні люди. Їх злочин був у тому, що всі вони хотіли бути собою: розмовляти українською мовою, виконувати українські традиції, ходити до української церкви. За це їх знищили», – сказав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Дем’янів лаз – урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в’язнів з тюрми НКВС. Розстріли проводили в кінці червня 1941 року перед відступом радянських військ. У 1970 році після передачі на Радіо Свобода місцевий ландшафт змінили важкою технікою, щоб завадити майбутнім спробам пошуків. Незважаючи на це, у 1989 році було проведено успішні розкопки, які організувало місцеве відділення правозахисної організації «Меморіал». Під час розкопок в урочищі знайшли останки 525 людей.В 1998 році неподалік від поховань відкрили меморіальний комплекс «Дем’янів лаз».
XS
SM
MD
LG