Доступність посилання

ТОП новини

У Данії нападників через карикатури на Магомета засудили на 12 років


Найвідомішу з карикатур на пророка Магомета передрукувала ціла низка газет на підтримку свободи висловлювання, архівне фото
Найвідомішу з карикатур на пророка Магомета передрукувала ціла низка газет на підтримку свободи висловлювання, архівне фото
Суд у Данії виніс вироки у 12 років ув’язнення чотирьом чоловікам, яких визнав винними в замаху на терористичний напад на редакцію данської газети, що 2005 року опублікувала карикатури на тему пророка Магомета. Після відбуття покарання їх мають депортувати з Данії, постановив суд.

За даними прокуратури, підсудні планували вбити багато людей, влаштувавши обстріл редакції газети Jyllands-Posten у столиці країни Копенгагені того дня, коли її мав відвідати крон-принц Данії Фредерік. Це назвали найсерйознішим терористичним замахом, викритим досі в Данії.

Усіх чотирьох, одного громадянина Тунісу і трьох із громадянством Швеції північноафриканського чи близькосхідного походження, затримали в грудні 2010 року за лічені години перед планованим нападом.

Підсудні не визнали своєї вини за висуненими їм терористичними звинуваченнями.

Видання Jyllands-Posten 2005 року опублікувало 12 карикатур на пророка Магомета, засновника ісламу, що викликало масові протести в низці мусульманських країн. Мусульмани вважають, що будь-яка спроба зобразити Магомета є блюзнірством.

Це вже далеко не перша спроба нападу на цю газету й на інші, які потім перепубліковували карикатури на її підтримку, а також на данського художника Курта Вестерґора, автора найсуперечливішої з карикатур.
XS
SM
MD
LG