Доступність посилання

ТОП новини

Російський олігарх Прохоров оголошує про створення партії


Михайло Прохоров оголошує про створення партії на прес-конференції в Москві 4 липня 2012 року
Російський мільярдер і політик Михайло Прохоров оголосив у понеділок про створення «Партії громадянської платформи». Він із прихильниками починають необхідні для її реєстрації процедури, заявив Прохоров на прес-конференції в Москві.

За його словами, в партії буде тільки 500 членів – мінімально припустима за законом кількість, серед яких будуть фахові юристи, а єдина мета такої партії – «тримати ліцензію», щоб від її імені могли йти на вибори безпартійні представники громадянського суспільства. Першим пріоритетом Прохоров назвав муніципальні вибори.

При цьому, додав підприємець, сам він до своєї партії не вступатиме, і вона буде партією «без лідерів».

На сайті створюваної партії, початок формування якої Прохоров оголошував іще в лютому, на цей час зареєструвалися вже майже 95 тисяч охочих вступити до неї.

Михайло Прохоров кандидував на президента Росії на останніх виборах і прийшов третім із майже 8 відсотками голосів. У перебігу виборчої кампанії він майже не критикував провідного кандидата і врешті переможця Володимира Путіна. Критики називають його ставлеником Кремля.

Минулого року Прохорова обрали головою прокремлівської партії «Справедлива/Права справа» (рос. «Правое дело»), як вважають, на вказівку Кремля, та вже через кілька місяців усунули від лідерства. Прохоров називав це «рейдерським захопленням партії», звинувативши в цьому урядовців адміністрації президента Росії.

47-річний Михайло Прохоров, один із найбагатших людей Росії, статки журнал Forbes оцінює на 2012 рік у більш як 13 мільярдів доларів США (7-й у Росії і 58-й у світі), має значні активи в різноманітних компаніях, зокрема, сировинних, енергетичних, інвестиційних і в галузі засобів інформації; серед іншого, він є власником приватного інвестиційного фонду «Група ОНЕКСІМ».
XS
SM
MD
LG