Доступність посилання

ТОП новини

Китай і Росія підтримують мирний план Кофі Аннана для Сирії


Ху Цзіньтао (л) і Володимир Путін (п) перед почесною вартою в Пекіні 5 червня 2012 року
Президент Росії Володимир Путін, який перебуває з візитом у Китаї, і його китайський колега Ху Цзіньтао спільно закликали сьогодні міжнародну спільноту підтримати мирний план для Сирії, запропонований раніше спеціальним представником ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннаном.

Обидва керівники після переговорів між собою в Пекіні заявили, що виступають за політичне вирішення сирійського конфлікту, повідомило державне китайське телебачення.

Ху Цзіньтао також додав, що Китай і Росія зміцнюватимуть своє партнерство в Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організаціях, щоб зробити процес ухвалення рішень у них «справедливішим і раціональнішим».

Учора на саміті ЄС – Росія Брюссель і Москва теж заявили, що мирний план Кофі Аннана є «найкращою можливістю» уникнути громадянської війни в Сирії. Але Росія, за повідомленнями, на цьому саміті, що відбувся неподалік Санкт-Петербурга, так і не погодилася посилити тиск на режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, щоб змусити його виконати мирний план, із яким він на словах погодився.

Росія і Китай, обидві постійні члени Ради безпеки ООН із правом вето, вже двічі блокували ухвалення резолюцій, що мали на меті запровадити міжнародні санкції проти влади Асада через жорстоке придушення нею опозиційних протестів, що триває вже понад рік.

Росія, яка є давнім союзником режиму Асада, зазнає дедалі більшого міжнародного тиску через її спротив суворішим крокам міжнародної спільноти проти влади Сирії. Росія, зокрема, продає йому озброєння на значні суми і вже багато разів блокувала спроби світової спільноти накласти на цей режим санкції за жорстоке придушення протестів опозиції.

У цих протестах і їхньому придушенні загинули, за оцінками ООН, із обох сторін конфлікту понад 10 тисяч людей, у першу чергу цивільних. Сирійська опозиція заявляє й про більш як 13 з половиною тисяч загиблих, із них до 2 тисяч 400 тільки за час чинності невтіленого перемир’я з середини квітня.
XS
SM
MD
LG