Доступність посилання

ТОП новини

Звіт МАГАТЕ свідчить, що Іран не виконує вимог – США


Сполучені Штати Америки заявили в вівторок, що останній щоквартальний звіт Міжнародного агентства з атомної енергії про ядерну програму Ірану свідчить: Тегеран не виконує вимоги довести мирний характер цієї програми, як він то стверджує.

Як мовиться в заяві представництва США в МАГАТЕ, представлений у понеділок на засіданні Ради директорів агентства звіт засвідчив, що Іран далі здійснює такі різновиди діяльності, як збагачення урану, що їх давно вимагає припинити Рада безпеки ООН.

Крім того, мовиться далі в заяві, Іран також іще не почав виконувати власну заяву про принципову згоду з так званим «структурованим підходом», за яким Тегеран мав би дати відповіді на запитання МАГАТЕ щодо можливого військового виміру його ядерної програми.

Натомість, як заявляють США, Іран далі змушує МАГАТЕ чекати, обговорюючи не самі ці запитання, а порядок, у якому він мав би на них відповідати.

У понеділок генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано заявив на закритому засіданні Ради директорів агентства, що зустріч МАГАТЕ й Ірану відбудеться цієї п’ятниці і що на ній збираються обговорити саме домовленість про «структурований підхід».

Іран заперечує підозри світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, і стверджує про суто мирний характер своєї ядерної програми, але доказів цього не надає, а також відмовляється припинити збагачення урану й інші аспекти цієї програми, які можуть вести до створення зброї.
XS
SM
MD
LG