Доступність посилання

ТОП новини

МАГАТЕ говоритиме з Іраном про об’єкт Парчин у п’ятницю


Юкія Амано на прес-конференції в штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні 4 червня 2012 року
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано заявив сьогодні, що зустріч МАГАТЕ й Ірану відбудеться цієї п’ятниці, і закликав Тегеран надати інспекторам агентства доступ до військового об’єкту Парчин неподалік іранської столиці, де, як підозрюють, могли вести дослідження, пов’язані з розробкою ядерної зброї.

Рада директорів МАГАТЕ зібралася сьогодні на закрите засідання, присвячене, як вважають, головно іранській ядерній програмі.

У МАГАТЕ вже заявляли, що нові супутникові фотографії свідчать про «підвищену активність» у Парчині; зокрема, знесення кількох будівель вважають за ймовірне очищення території після вибухових випробувань.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, на планованій зустрічі збираються обговорити домовленість про так званий «структурований підхід», за якою Іран мав би дати відповіді на запитання МАГАТЕ щодо можливого військового виміру його ядерної програми. На підписання документа цього дня не очікують.

У цьому документі не йдеться про низку інших питань, які непокоять світову спільноту в іранській ядерній програмі, – таких, як зволікання Ірану з ратифікацією домовленості, за якою інспектори МАГАТЕ мали б право на неоголошені перевірки всіх без винятку ядерних об’єктів, чи відмова Ірану зупинити збагачення урану, яке може бути елементом створення ядерної зброї.

Інспектори МАГАТЕ, за повідомленнями, єдиний раз відвідували Парчин 2005 року й відтоді не отримували дозволу на це, хоча в березні Тегеран припускав можливість дозволити ще один такий візит.

Іран заперечує підозри світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, і стверджує про суто мирний характер своєї ядерної програми, але доказів цього не надає.
XS
SM
MD
LG