Доступність посилання

ТОП новини

Іран може допустити МАГАТЕ на військовий об’єкт


Іран заявляє, що готовий допустити інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії на військовий комплекс Парчин, що, як вважають, може бути частиною іранської ядерної програми, повідомило сьогодні напівофіційне іранське агентство ISNA.

Як мовиться в цитованій агентством заяві представництва Ірану в МАГАТЕ, може йтися про один майбутній візит, бо через особливості оформлення доступу на військовий об’єкт, що займає багато часу, такі дозволи не можуть надаватися часто.

Інспектори МАГАТЕ, за повідомленнями, єдиний раз відвідували Парчин 2005 року й відтоді не отримували дозволу на це.

Учора генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано заявив, що агентство далі має «серйозне занепокоєння» стосовно можливого воєнного виміру ядерної програми Ірану. Через брак співпраці з Іраном МАГАТЕ не має можливості надати «варті довіри запевнення», що вся ядерна діяльність Ірану суто мирна, сказав він на засіданні Ради директорів МАГАТЕ в Відні.

Іран заперечує звинувачення світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає. Один із нещодавніх звітів МАГАТЕ тим часом дійшов висновку, що Іран, за наявними свідченнями, раніше вочевидь розробляв ядерну зброю і, можливо, продовжує таку діяльність і нині.
XS
SM
MD
LG