Доступність посилання

ТОП новини

США обіцяють Грузії оборонну допомогу і закликають до чесних виборів


Міхеїл Саакашвілі (л) і Гілларі Клінтон (п) перед своєю зустріччю в Батумі 5 червня 2012 року
Державний секретар США Гілларі Клінтон у перебігу візиту до Грузії пообіцяла в вівторок допомогу своєї країни в облаштуванні і навчанні грузинської берегової охорони і закликала президента Міхеїла Саакашвілі забезпечити чесні і вільні парламентські вибори.

Виступаючи на прес-конференції після зустрічі з Саакашвілі, Клінтон заявила, що США очікують від Грузії і таких виборів у жовтні цього року, і завершення демократичної передачі влади наступного року після президентських виборів.

Гілларі Клінтон зустрілася також і з лідерами грузинської опозиції, яким пообіцяла, що США стежитимуть за парламентськими виборами в жовтні, Батумі, 5 червня 2012 року
Гілларі Клінтон зустрілася також і з лідерами грузинської опозиції, яким пообіцяла, що США стежитимуть за парламентськими виборами в жовтні, Батумі, 5 червня 2012 року
Раніше в вівторок вона зустрілася з грузинськими урядовцями на переговорах про зміцнення обороноздатності кавказької держави і взяла участь у Батумі в спускові на воду корабля берегової охорони Грузії, який капітально відремонтували і переобладнали за фінансової підтримки США.

Клінтон пообіцяла, що Вашингтон і надалі допомагатиме Грузії захищати її територіальні води.

Вона також знову повторила, що США підтримують територіальну цілісність Грузії і «відкидають російську окупацію і мілітаризацію грузинської території». Держсекретар укотре закликала Росію виконати свої міжнародні зобов’язання за мирними угодами 2008 року і вивести свої війська з сепаратистських регіонів Грузії, Абхазії і Південної Осетії, та забезпечити вільний доступ гуманітарної допомоги до них.

Раніше США вже надавали Грузії військово-морське обладнання і надалі планують передати Тбілісі два свої відремонтовані й модернізовані кораблі берегової охорони, а також збудувати в Грузії ремонтне підприємство для дедалі більшої кількості грузинських кораблів.

Берегова охорона Грузії, зокрема, затримує порушників свого морського кордону на його абхазькій ділянці. Росія, яка після нападу на Грузію 2008 року визнала самопроголошені Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави», заявляла, що захищатиме «територіальні води Абхазії».
XS
SM
MD
LG