Доступність посилання

ТОП новини

У США говорять, що друга особа «Аль-Каїди» таки вбита в Пакистані


Абу Ях’я аль-Лібі, архівний відеокадр
Абу Ях’я аль-Лібі, архівний відеокадр
Американські урядовці, яких цитують у вівторок агентства, не називаючи імен, висловлюють майже повну впевненість у загибелі в повітряному ударі американського безпілотника на півночі Пакистану другої особи в керівництві терористичної мережі «Аль-Каїда» Абу Ях’ї аль-Лібі.

Неназвані урядовці заявляють, що це буде «значним ударом» по «Аль-Каїді».

У Пакистані один із чільних діячів ісламістського руху «Талібан», якого теж не називають на ім’я, так само говорив у вівторок в інтерв’ю агентству Reuters про загибель Абу Ях’ї аль-Лібі як про «велику втрату».

Американські фахівці з боротьби з тероризмом вважають, що Абу Ях’я аль-Лібі був другою особою «Аль-Каїди» після її лідера Аймана аз-Завагрі, і називають його одним із найдосвідченіших і найгнучкіших лідерів терористів.

Абу Ях’я аль-Лібі, за голову якого США призначили винагороду в 1 мільйон доларів, уже був в американському ув’язненні в Афганістані в першій половині 2000-х років, але втік і відтоді вже кілька разів уникав спроб ліквідувати його.

Як вважають, він таки загинув у поделілок уранці в останньому з восьми за попередні два тижні повітряних ударів із американських безпілотних літаків у пакистанському регіоні Північний Вазиристан.

Північний схід Пакистану вздовж кордону з Афганістаном є зоною племен, представники яких живуть по обидва боки кордону, і базою діяльності в обох країнах бойовиків «Аль-Каїди» й руху «Талібан». США вже тривалий час вдаються до ударів із безпілотників проти цих бойовиків.

Останнім часом Пакистан, відносини якого зі США від минулого року значно погіршилися через цілу низку інцидентів, вимагає від Вашингтона припинити ці удари, в яких гине також і цивільне населення.
XS
SM
MD
LG