Доступність посилання

ТОП новини

Угоду про асоціацію з ЄС до парламентських виборів не підпишуть – Порошенко


Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко прогнозує можливість підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом за оптимістичним прогнозом після проведення виборів народних депутатів до Верховної Ради України в жовтні поточного року.

«Сто відсотків, що угоду про асоціацію до виборів підписано не буде. Консенсус позиції Європейського Союзу, що вибори, чесне проведення виборів, забезпечення вільного волевиявлення громадян під час парламентських виборів є абсолютно необхідною умовою підписання угоди. Тому найоптимальніший термін – відразу після виборів», – зазначив він.

Міністр економіки наголосив, що нині у Брюсселі перебуває урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький, який найближчим часом має передати європейській стороні останню частину документації, необхідну для підписання угоди. Водночас Порошенко розраховує, що цю частину документації буде вже погоджено до парламентських канікул.

Переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС Україна розпочала у 2007 році. 19 грудня минулого року на саміті Україна-ЄС сторони оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію, 30 березня її парафували. Вибори до Верховної Ради України мають відбутися 28 жовтня 2012 року.
XS
SM
MD
LG