Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012: гостинність українців проти скандалів довкола турніру


Родина Харченків готова прийняти у себе футбольних гостей, Чернігів, 30 травня 2012 року
Київ – Напередодні Євро-2012 Україну буквально «накрила» «хвиля» критики із Заходу. Ув’язнення Юлії Тимошенко, ксенофобія і расизм, космічні ціни у готелях. Шквал негативної інформації залишив поза увагою позитивні моменти, пов’язані з підготовкою України до Євро. Чи не найбільшим позитивом західні оглядачі називають організацію українців довкола ідеї зустріти гостей чемпіонату і допомагати їм під час перебування у країні.

Роман Харченко, 28-річний графічний дизайнер, мешкає у Чернігові, що розташоване за 150 кілометрів від Києва. Місто стоїть на мальовничому березі Десни і є одним із туристичних центрів країни. На думку Романа Харченка, відстань між Києвом та Черніговом не завадить футбольним уболівальникам відвідати це місто, тим більше, що родина Харченків готова прийняти у себе футбольних гостей.
Історичне місто Чернігів, якому понад 1300 років, багатьох зацікавить
Роман Харченко

У розмові з Радіо Свобода він зазначив: «Міста, в яких не буде матчів, навряд чи викличуть інтерес в іноземців. Але я сподіваюсь, що наше історичне місто Чернігів, якому понад 1300 років, багатьох зацікавить. Чернігів – затишне, зелене місто, розташоване неподалік Києва, з цікавою забудовою. Життя тут доволі спокійне».

Роман Харченко – один із кількох тисяч пересічних українців, готових розмістити у себе гостей Євро безкоштовно. Українці об’єднуються в ініціативні групи і реєструють у соціальних мережах свої пропозиції. Так, якщо клікнути у пошуковику Google словосполучення Ukraine Euro-2012, – вискочать посилання на сторінки «Гостинна Україна», «Кімнати безоплатно» та інші.

Мовні бар’єри не злякали ні українців, ні європейських фанів

Як відзначають оглядачі Радіо Свобода, не всі українці, які приймуть гостей турніру, володіють англійською або французькою мовою. Але «мовний бар’єр» не заважає гостинно зустріти іноземців, переконана Лариса Козина з Дніпропетровська. У неї в перерві між матчами у Донецьку та Харкові житиме подружжя фанів. За словами Лариси Козиної, її родина – відкрита, гостинна. Приїзд іноземців для неї – це нові друзі, нові враження, справжня пригода.
Якщо ви їдете на спортивне змагання, таке як Євро, політика не повинна вас відволікати
Ізабель Карвальйо-Гонсалес

А гості Козиних – французька уболівальниця Ізабель Карвальйо-Гонсалес та її чоловік Хоше, родом із Португалії. Вони вирішили не звертати увагу на критику, що лунає на адресу України – їдуть подивитись футбол і побачити на власні очі, що це за держава – Україна. У розмові з Радіо Свобода француженка пояснила: «Якщо ви їдете на спортивне змагання, таке як Євро, політика не повинна вас відволікати. Усе, що ми хочемо – це подивитись матчі і поспілкуватися з людьми. Ми вже знайшли контакти з місцевими, і вони охоче погодились нас прийняти. Ці люди, мені здається, щасливі прийняти нас!»

Подружжя Карвальйо-Гонсалес перебуватиме в Україні два тижні: вони відвідають матчі в усіх чотирьох приймаючих містах і житимуть у 5 родинах. Але дехто з друзів французької пари не ризикнув приїхати до України, дізнавшись про переслідування опозиції, дорожнечу в готелях тощо.

Україна корупційна та Україна гостинна

Скандали довкола корупції при підготовці України до єврочемпіонату не вщухають.

Київська міліція розганяє демонстрантів біля будівлі українського парламенту, влада та опозиція не знаходять спільної мови при обговоренні нагальних внутрішніх проблем… Але ці повідомлення ніяким чином не завадять іноземцям побачити гостинність, щедрість українців та прекрасну культуру й історію України. У цьому упевнені ті з українців, які готується до приїзду європейських гостей.

Антон Євсюхін із Маріуполя пропонує бажаючим помешкання на березі моря
Антон Євсюхін із Маріуполя пропонує бажаючим помешкання на березі моря

Ми за своїми цінностями та баченнями такі ж європейці, як мешканці країн Євросоюзу
Антон Євсюхін
Так, Антон Євсюхін із Маріуполя пропонує зустріти гостей Євро-2012, він пропонує бажаючим помешкання на березі моря і запевнює, що його гості побачать «справжню» Україну. «Справжні українці, справжня Україна – абсолютно інакші! Насправді, ми за своїми цінностями та баченнями такі ж європейці, як мешканці країн Євросоюзу. І це не лише на Західній Україні, а і на Сході країни теж», – наголошує Євсюхін.

Матеріал підготували Daisy Sindelar та Богдана Костюк

Читайте більше тут:

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG