Доступність посилання

ТОП новини

США обіцяють розслідувати повідомлення про загибель цивільних афганців


Генерал Мартін Демпсі, архівне фото
Сполучені Штати Америки пообіцяли в четвер розслідувати обставини повітряного удару міжнародних сил в Афганістані, в якому, як повідомляють, у середу загинуло багато цивільних.

Як наголосив голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Мартін Демпсі, тим часом відомо про двох цивільних мешканців афганської провінції Лоґар, які заявили, що були поранені в тому ударі. Перший етап розслідування наразі не виявив ніяких інших потерпілих чи загиблих.

У Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані, основу яких становлять війська США, теж заявили, що розслідують інцидент, але тим часом не мають підтверджень про загибель цивільних унаслідок удару, що був спрямований проти місцевого лідера ісламістського руху «Талібан».

Раніше в четвер президент Афганістану Хамід Карзай перервав свій офіційний візит до Китаю після повідомлень, що внаслідок того удару в провінції Лоґар на сході Афганістану загинули 18 цивільних людей. За його словами, такі цивільні втрати в подібних ударах неприйнятні.

Зокрема, агентство Associated Press передавало слова свого фотографа на місці події, який бачив тіла семи дітей, п’яти жінок і шістьох чоловіків. А агентство Deutsche Presse-Agentur писало, що загиблі в ударі – старійшина місцевого племені і 17 його родичів, які святкували весілля.

Афганські ж урядовці заявляли, що серед убитих були і цивільні люди, і бойовики.

Загибель цивільних осіб унаслідок повітряних ударів міжнародних сил, спрямованих проти повстанців, є дуже болісною темою в Афганістані. Влада президента Хаміда Карзая заявляє, що такі події підривають довіру афганців до його уряду, який користується підтримкою міжнародних сил.
XS
SM
MD
LG