Доступність посилання

ТОП новини

Чи допоможе Євро-2012 змінити режим в Україні? (європейська преса)


Прага – Європейські оглядачі вважають, що Україна провалила іспит на довіру і дотримання демократії під час підготовки до Євро-2012, тому й різко знизився авторитет партії влади, а незабаром складні парламентські вибори 28 жовтня. Газети також запитують, чи може Україна взяти реванш, і мають на увазі вплив самого Євро-2012 на українців, прискіпливу міжнародну увагу до подій в Україні, наплив сотень тисяч гостей, футбольних уболівальників, що може повернути, як сподіваються в Європі, Помаранчеву революцію у потрібне русло. Чимало видань також далі критикують Україну за прояви гомофобії, расизму і звертають увагу на нові заяви щодо політичного бойкоту влади Президента Януковича – як під час зустрічі українського глави в п’ятницю у Варшаві, так і на державному рівні, як про це оголосила Велика Британія.

Кореспондент австрійської Die Presse в Києві, Юта Зоммербауер вважає, що вже у підсумку підготовки до Євро-2012 «Україна, як брутальний футболіст у штрафному майданчику, отримала червону картку». Автор матеріалу також переконана, що «час підготовки до Євро-2012 був піар-провалом» Києва. Це пов’язано і з надмірними та бездарними затратами на підготовку Чемпіонату Європи, з корупцією, зі скандалом довкола бездомних собак, коли у світі були обурені жорстоким нищенням бідних тварин в українських крематоріях. Але особливо розпалило невдоволення на Заході вибіркове правосуддя влади Президента Януковича і переслідування лідерів опозиції: Юлії Тимошенко, Юрія Луценка. Навіть не дивлячись на маневрування влади у цих питаннях, все ж у Європі вдалися до політичного бойкоту під час Євро-2012. Намагання Президента Януковича «вести подвійну гру», видавати свою нібито безпорадність перед парламентом у справі зміни Кримінального кодексу щодо справи Тимошенко, як наголошує Юта Зоммербауер, викликали ще більше несприйняття у світі. Автор констатує провал Януковичем і планів поліпшення відносин з Росією та ізоляцію України на Заході. На тлі вичерпаного запасу довір’я в країнців до влади, як зауважує Юта Зоммербауер, наближаються парламентські вибори, які влада спробує сфальсифікувати.

Британська Independent запитує в п’ятницю, чи може Україна взяти реванш. Йдеться про втрату оптимізму Помаранчевої революції за останні 5 років та затьмарення, перед стартом Євро-2012, політичного пейзажу України внаслідок спроб Президента Януковича взяти політичний реванш і повернути країну «на старий шлях». Тому газета з Лондона запитує, чи не праві ті, хто лякає європейців расизмом, нацистськими проявами в Україні та відмовляє їхати сотням тисяч туристів на Євро-2012, до батьківщини Помаранчевої революції? І відповідає: якраз навпаки. На думку видання з Лондона, якраз Євро-2012 і безпрецедентний інтерес тисяч європейців до цієї країни дає надію, що «яскраве світло міжнародної уваги може допомогти пробудити Помаранчеву революцію знову до маршу». Навряд чи Євро-2012 призведе до ще більшого погіршення ситуації в Україні, резюмує Independent.

Оглядачі наголошують, що протести очікують Президента Януковича і під час його участі в п’ятницю на відкритті Євро-2012 у Варшаві. Окрім того, уряд Великої Британії оголосив про бойкот Євро-2012 на рівні міністрів, які не поїдуть до України на матчі своєї збірної. Про це пише лондонська The Guardian, яка відзначає, що уряд у Лондоні протестує таким чином проти «несправедливого ставлення влади Януковича до Тимошенко». Видання також наголошує: «Судячи з усього, на Даунінґ-стріт увірвався терпець у стосунках із Януковичем, якого звинувачують у проявах дедалі більших авторитарних тенденцій». Тут також зауважують, що бойкот Януковича на Заході ставить УЄФА у незручне становище, бо там сподівалися продемонструвати прогрес України, але не виключено, що Янукович буде сидіти сам у ложі особливо важливих персон на стадіоні у Києві.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG