Доступність посилання

ТОП новини

«Україна – як назва держави – нині шкодить Львову». Перші враження від Євро


Екскурcія для депутата європарламенту. Ігор Лильо у центрі.
Львів – Є у Львові місце, де щодня проходячи, задираю якомога вище голову. З даху каплиці Боїмів задумливо дивиться на всю суєту-суєт людського життя кам’яна постать Христа. Але такої величезної кількості веселих і усміхнених людей (що не притаманно Львову), які приїхали на Євро, навіть ця пам’ятка архітектури початку XVIІ століття, не пам’ятає.

«Це одне з моїх улюблених місць у Львові. Мені тут подобається все, я люблю цей закуток перед каплицею Боїмів. Важко пояснити чому, це як любити одну жінку», – каже відомий екскурсовод, науковець Ігор Лильо.

Він досить часто розпочинає екскурсії саме від каплиці Боїмів щоби якомога цікавіше розповісти про історію Львова. Попри свій легкий скептицизм до чемпіонату з футболу, що відбувається в Україні, Ігор Лильо таки вважає, що Євро дало Львову унікальний шанс представити місто світові.

Якихось великих зрушень у Львові від приїзду футбольних фанатів Ігор Лильо не сподівався ще задовго до початку Євро. Йому важливо, якою Україну, Львів, зокрема, побачить світ з екранів телевізорів, щоб через якийсь час сюди захотіли приїхати туристи.

На обличчях німецьких і португальських фанів у перші дні Євро прочитується німе запитання: «Чи далеко від дому я від’їхав?»

«Мої перші враження від Євро, що бачу великі здивування вболівальників від Львова. Для них Львів став відкриттям. Над нами тяжіє оте прокляття всієї України. Як би не парадоксально звучало, але «Україна», як назва, шкодить нині Львову. Чому? Нам шкодять корупція, політики, Чорнобиль,все те, що є у Львові і чого не побачили гості. Європейці очікували гіршого, а тим часом побачили не лише європейське місто, але й високий сервіс обслуговування, відповідно якість і ціну».

Футбольні фани, немов потрапили у «казку»: чудове старовинне місто, пиво у крамницях по пів-євро, море приємних людей і гарних жінок. Багато симпатичних дівчат вже встигли показати іноземцям свій характер, «розводячи» їх на вечері у найдорожчих ресторанах, обкрадаючи у готелях.

За футбольну фієсту і промоцію старовинного Львова львів’яни мали б подякувати мешканцям усіх українських міст. «На стадіоні мали б сидіти люди з Луцька, Вінниці, Кіровограда та інших міст, бо все це зроблено завдяки їхнім грошам і руками. Особливо у Львові, де відсутні були приватні інвестиції».

Ігор Лильо у перші дні чемпіонату думає більше про українців, ніж туристів, які, можливо, десь відчувають гіркоту, що дорога, відремонтована у Львові, відсунула ремонт дороги у їхньому місті на кілька років. Але коли луганчанин, волинянин, вінничанин приїдуть у Львів, то їхні екскурсії Львовом будуть незабутніми. І у числі перших архітектурних перлин міста Лильо покаже їм каплицю Боїмів із скорботною фігурою Христа…

Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG