Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії найактивнішого опозиціонера оштрафували на сотні мільйонів


Бідзіна Іванішвілі з-за броньованого скла виступає перед невдоволеними нинішньою владою в місті Кутаїсі 10 червня 2012 року
У столиці Грузії Тбіліський міський суд виніс сьогодні вироки в двох справах проти провідного діяча опозиції, мільярдера Бідзіни Іванішвілі, і покарав його багатомільйонними штрафами.

В одній справі його визнали винним у порушенні виборчого законодавства шляхом підкупу виборців. Так кваліфікували роздачу населенню тисяч антен сателітного телебачення, щоб вони могли дивитися телеканал Іванішвілі. За це його оштрафували більш як на 126 мільйонів ларі (більш як на 625,5 мільйонів гривень).

В іншій подібній справі йшлося про пільгове обслуговування автотранспортом створеної Іванішвілі опозиційної коаліції «Грузинська мрія». За нею його оштрафували ще на майже 22,5 мільйони ларі (більш як на 111 мільйонів гривень).

Позови подала Контрольна палата Грузії, яка вбачила в цих діях фінансування протизаконних схем напередодні парламентських виборів, що мають відбутися в жовтні.

Адвокати Іванішвілі вже заявили, що оскаржать обидва вироки.

Політична діяльність підприємця-мільярдера Бідзіни Іванішвілі та його руху «Грузинська мрія», який відверто заявляє про свою мету скинути президента Міхеїла Саакашвілі, наражається на численні дії органів влади Грузії, які карають його за звинуваченнями у численних порушеннях законів.
XS
SM
MD
LG