Доступність посилання

ТОП новини

Культурні вподобання футбольних фанів у Львові


Данці у Львові, 12 червня 2012 року
Львів – Зрозуміло, що футбольні фани не належать до тих, хто ходить музеями і оглядає мистецькі полотна. Головне для них футбол і розваги у кав’ярнях та на вулицях. Тим не менше були й такі вболівальники, які знали, що варто побачити у Львові.

Найбільше вболівальників можна зустріти на площі Ринок. Це місце стало найпопулярнішим для футбольних фанів. Тут зустріла Матільду з Копенгагена, яка разом із друзями тільки-но приїхала на футбол Данія – Португалія, який відбудеться 13 червня. Данці розвісили свій прапор біля Ратуші і знайомлять перехожих із Данією.

«Ми тут були у січні. Оглянули музеї і церкви. Нас цікавить культура міста, але багато не встигнемо побачити, бо ми тут ненадовго. Будемо гуляти, посмакуємо шоколад», – каже Матільда.

Більшість футбольних фанів із Данії проживатимуть у Львові 5 днів. 17 червня збірна Данії гратиме на львівському стадіоні з Німеччиною. Тому футбольні фани хочуть побувати у замках Львівщини, їх цікавить тоталітарне минуле Галичини, історія галицького єврейства.

Втім, це радше виняток серед вболівальників. Бо фани, які у Львів прибувають у день матчу, цікавляться переважно шоколадною і пивною екскурсіями і оглядають площу Ринок, музей-аптеку, оперний театр, Вірменську церкву, Бернардинський дворик.

Королівські зали вразили німецьких фанів

Волонтер Меланія Подоляк радить гостям, які на довше затримались у Львові, побувати у мистецьких галереях і театрі Курбаса, і каже, що такі поодинокі випадки трапляються, а ще багатьох цікавлять львівські парки.

Дехто з футбольних фанів, зокрема з Німеччини і Португалії, були вражені королівськими залами в історичному музеї.

«Вони запитували у нас, як ви це зберегли, коли тут були війни і така історія. Вони бережуть кожен камінчик старовини і дуже це цінять, як бережуть інші. У нас оригінальні експонати ХV-ХІХ століття і німецьких гостей це дивує», – розповіла працівник музею Марія Гуль.

У Львові аж до завершення Євро-212 запланована велика культурна програма. Однією з родзинок, який підготували для гостей, є фестиваль живої скульптурної композиції за участі 19 акторів. Цей жанр близький європейцям. Адже виник у середньовіччя, як розвага при королівських дворах. У Львові це буде історичний екскурс в історію міста: від княжих часів і сучасності.

Ознайомитись із пам’ятками архітектури і мистцева у Львові протягом кількох годин не реально. Тому багато хто із футбольних фанів планують приїхати вдруге, вже як туристи.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG