Доступність посилання

ТОП новини

У Сенаті США пропонують скасувати «поправку Джексона-Веніка» щодо Росії


Група сенаторів США подала в вівторок законопроект, що має на меті скасувати так звану «поправку Джексона-Веніка» стосовно Росії.

За їхніми словами, цей крок, який має запровадити з Росією режим «постійних нормальних торговельних відносин», посилить експорт зі Сполучених Штатів Америки до Росії і тим призведе до створення у США нових робочих місць.

Водночас один із ініціаторів законопроекту, сенатор-республіканець Джон МакКейн, закликав Сенат також швидко ухвалити так званий «акт Магнітського», що мав би на меті заборонити в’їзд до США російським посадовцям, яких вважають причетними до смерті в попередньому ув’язненні російського юриста Сергія Магнітського, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії, і заморозити їхні активи у США.

За його словами, лібералізуючи торгівлю між США і Росією, необхідно також не послаблювати захисту прав людини і боротьби з корупцією в Росії.

Росія раніше погрожувала, що після свого вступу до Світової організації торгівлі має намір не виконувати свої зобов’язання у СОТ щодо США, якщо Вашингтон не скасує цей акт часів Холодної війни.

На вступ Росії до СОТ очікують приблизно в серпні цього року.

«Поправка Джексона – Веніка» 1974 року узалежнювала певні торговельні переваги для країн із неринковою економікою від свободи емігрувати з цих країн і мала на меті в першу чергу полегшити еміграцію євреїв із СРСР. Чинність цього законодавчого акту вже скасована щодо низки колишніх радянських і соціалістичних країн, зокрема, України, але він далі діє стосовно Росії. Від 1994 року президенти США щороку незмінно надають Росії однорічні винятки з обмежень за цим законом, але Росія домагається його повного скасування.

Сергій Магнітський, російський юрист, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер у 2009 році в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. Йому висунули це звинувачення по тому, як юрист заявив, що встановив цілком протилежне: за його даними, суму в 230 мільйонів доларів, що її фонд уже сплатив як податки, викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів.
XS
SM
MD
LG