Доступність посилання

ТОП новини

У частинах Тунісу запроваджують комендантський час через ісламістів


Архівне фото, березень 2012 року: салафісти в Тунісі вимагають внести в нову Конституцію країни норми суворої версії ісламського права
У Тунісі в вівторок оголосили про запровадження комендантського часу в восьми регіонах країни, включно зі столицею, містом Тунісом, після заворушень, у яких звинувачують прихильників ультраконсервативної салафістської течії ісламу.

Як мовиться у спільній заяві міністрів оборони і внутрішніх справ, заборона перебувати на вулиці від 9-ї вечора до 5-ї ранку стосується всього столичного регіону і місцевостей на південному сході й на північному сході країни.

Затриманих за участь у нападах у нічний час звинувачуватимуть і судитимуть за антитерористичним законодавством, мовиться в заяві.

Минулої ночі й раніше в вівторок у столиці Тунісу і ще кількох містах сталися заворушення салафістів, які, зокрема, нападали на суди, поліційні дільниці, офіси світських партій і громадських об’єднань, блокували вулиці тощо. Станом на вечір вівторка деякі сутички з силовими структурами ще тривали.

Крім ісламських ультрарадикалів, у заворушеннях звинувачують і кримінальні елементи, а також прихильників колишнього президента Тунісу Зіна ель-Абідіна Бен Алі, протести проти якого, що змусили його до відставки, започаткували Арабську весну на початку минулого року.

За влади Бен Алі салафісти зазнавали придушень, тепер же вони виступають проти нинішньої влади поміркованих ісламістів через те, що вона відмовляється переводити Туніс на суворі норми ісламського права.
XS
SM
MD
LG