Доступність посилання

ТОП новини

Посол Польщі: проблеми з системою «еКонсулят» пов’язані з діями хакерів


Хенрик Літвін
Посол Польщі в Україні Хенрик Літвін погоджується, що з системою онлайн-заповнення візових документів «еКонсулят» нині є певні проблеми, однак пов’язує їх із діями хакерів.

«Є такі проблеми. Але розпочалося те, що ми вже раніше спостерігали у Білорусі. Електронні атаки на систему. І є хакери, які намагаються бути посередниками, нелегальними посередниками у реєстрації», – зазначив посол в ефірі Радіо Свобода.

У відповідь на запитання, чи можуть проблеми з онлайн-реєстрацією документів бути пов’язані з інтересами тих чи інших фірм, які займаються платним оформленням віз, посол зазначив: «Тут немає схеми ніякої, так би мовити, нелегальної чи патологічної. Ця компанія – це просто аутсорсинг, виклик сьогоднішнього дня, якщо йде про державну адміністрацію у Польщі. У дуже багатьох напрямках входить аутсорсинг до роботи урядовців у Польщі».

«І у нас також не було іншого виходу, як тільки ввести аутсорсинг і у візову практику, тому що ми додавали консульство до консульства, збільшували кількість працівників у консульствах. Але, можна сказати, кожне додаткове консульство тільки відкривало збільшене зацікавлення візами. І кількість віз, які ми даємо, росте. А наші можливості збільшувати службу вичерпалися. І тому не було виходу», – додав Хенрик Літвін.

На думку посла, нині у переході на аутсорсинг є потреба. «Навіть якщо це є додатковий елемент в процедурі, ну, на жаль, є і додаткова плата, то одночасно ми знижуємо оплати за візи, за візи національні. Не буде дуже швидко взагалі ніякої плати. А це досить велика частина, третина віз, які даємо, то це візи національні. Вони будуть безплатні», – сказав посол.
XS
SM
MD
LG