Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: режим у Сирії чинить сексуальні зловживання


Сейра Лі Вітсон, директор Human Rights Watch у справах Близького Сходу
Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила сьогодні силові структури сирійської влади і проурядові ополчення в сексуальному насильстві стосовно чоловіків, жінок і дітей.

Як мовиться в новому звіті організації, її експерти провели низку інтерв’ю з колишніми затриманими, які розповідали, яких самі зазнали сексуальних знущань чи свідками яких вони були. Серед таких знущань правозахисники перелічують зґвалтування, ґвалтування за допомогою різних предметів, обмацування, тривале примусове перебування в оголеному стані, застосування електрошоку до статевих органів.

Як заявила директор Human Rights Watch у справах Близького Сходу Сейра Лі Вітсон, сексуальне насильство в закладах примусового утримання є «ще однією жахливою зброєю в арсеналі тортур сирійської влади».

Подібні зловживання стаються і в перебігу рейдів урядових військ і проурядових ополчень по населених пунктах Сирії, заявляють правозахисники.

За їхніми словами, значна частина цих зловживань коїться за ситуацій, коли командири знали чи мали знати, що їхні підлеглі здійснюють злочини.

Дехто з опитаних правозахисниками також повідомляв, що частина потерпілих від сексуальних зловживань із сорому приховує це.

Інша правозахисна організація Amnesty International уже звинувачувала владу Сирії і її прихильників у тому, що «повсюдне і систематичне насильство» проти цивільного населення, до якого можуть бути причетні військові і проурядові ополченці, є «елементом державної політики з метою залякати і помститися всім, хто підтримує опозицію».

У протестах у Сирії проти влади авторитарного президента Башара аль-Асада і їхньому придушенні, що тривають уже 15 місяців, загинули, за останніми оприлюдненими оцінками ООН, із обох сторін конфлікту понад 10 тисяч людей, у першу чергу цивільних.
XS
SM
MD
LG