Доступність посилання

ТОП новини

Бойкотувати треба не футбол, а режим Януковича – євродепутат


Київ – Голова фракції «Зелені/Європейський вільний альянс» у Європейському парламенті Ребекка Гармс обіцяє ініціювати незалежну перевірку Європейським Союзом усіх документів у «газовій справі» Юлії Тимошенко. Про це Гармс заявила у п’ятницю в Києві. Юристи ж говорять, що український суд може просто відмовитися долучати висновок ЄС до касаційного розгляду.

Ребекка Гармс заявила, що наполягатиме на тому, щоб Європейський Союз видав розпорядження про перевірку документів «газової справи» стосовно колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

За словами Гармс, колишній генпрокурор Данії уже вивчив усі документи цієї справи на їх відповідність українському законодавству. Згідно з його висновком, якби справи розглядалися у законодавчому полі, то у прокуратури не було б шансів навіть відкрити кримінальну справу стосовно Тимошенко.
Щодо газових угод і обвинувачень Тимошенко, вважаю, що ці обвинувачення абсурдні, оскільки Росія підписує такі угоди і з іншими країнами
Ребекка Гармс

«Щодо газових угод і обвинувачень Тимошенко, я вважаю, що ці обвинувачення абсурдні, оскільки Росія підписує такі угоди і з іншими країнами. Вони є базовими. Приміром, договори з Німеччиною не дуже відрізняються від українських, а німецькі споживачі отримують газ у ненабагато кращих умовах, ніж українські. Але ніхто не додумався звинувачувати канцлера Німеччини за підписання договорів із Росією. Я наполягатиму на тому, щоб Європейський Союз доручив перевірити всі документи, які стосуються справи Тимошенко», – зазначила Гармс.

Розділяти спорт, політику та корупцію не можна – Гармс

Сторона обвинувачення має дати згоду на те, щоб долучити висновок ЄС до інших матеріалів у газовій справі Юлії Тимошенко, пояснює правознавець-міжнародник Володимир Василенко. Лише після цього суд може розглянути його як новий доказ.
Якщо ЄС дасть свій висновок, то цей висновок все одно має оцінювати український суд
Володимир Василенко

«Якщо ЄС зголоситься і дасть свій висновок, то остаточно цей висновок все одно має оцінювати український суд. Так що остаточне рішення, звичайно, не за ЄС, а за українським судом. І Європейський суд (з прав людини) може врахувати висновок ЄС, а може не врахувати», – стверджує Василенко.

14 червня голова фракції «Зелені/Європейський вільний альянс» у Європейському парламенті Ребекка Гармс та депутат Європейського парламенту Вернер Шульц зустрілися із засудженою Юлією Тимошенко у Харкові. Напередодні перед матчем «Німеччина – Нідерланди» на стадіоні в Харкові Гармс і Шульц розгорнули два плакати. На одному було написано «Чесна гра у футбол і політику», а на іншому – «Свободу всім політичним в’язням».

Розділяти спорт, політику, економіку та корупцію в Україні, за словами Гармс, не можна. Саме тому вона обіцяє провести велике розслідування корупційних схем під час підготовки до проведення Чемпіонату Європи з футболу в Україні.
Після Євро-2012 будемо звертати велику увагу на корупцію і на те, як за короткий час вдалося побудувати такі великі стадіони
Ребекка Гармс

«Після Євро-2012 ми будемо звертати велику увагу на корупцію і на те, як за такий короткий час вдалося побудувати такі великі стадіони, за які гроші, чому це вдалося без тендерів, у чиї приватні кишені пішли ці гроші. Але бойкотувати треба не футбол, а режим Януковича», – наголосила Ребекка Гармс.

Раніше українська влада заявляла про те, що Тимошенко та інші засуджені опозиціонери політичними в’язнями не є, а вирок, винесений екс-прем’єру Печерським районним судом, є законним і обґрунтованим.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG