Доступність посилання

ТОП новини

Полтава: вареники, галушки і шинка


«Полтава – смачне місто!», – каже, замріяно зітхаючи, Джессіка. її чоловік Альф натхненно присвистує і переганяє мені на флешку кілька фотографій. які він зробив у Полтаві. Знімки підтверджують твердження Джессіки.

Джессіка та Альф – подружжя зі Стокгольму, які приїхали вболівати за збірну Швеції на Євро-2012. Вони зняли на два тижні 2-кімнатну квартиру у центрі Києва,і, за словами Альфа, уже почуваються киянами. Принаймні, знайдені у Google перед від’їздом в Україну пам’ятки та історичні місця столиці країни уже відвідані і відповідно зафіксовані у відео та фото-форматі. За словами Альфа, він і гадки не мав, що зробить за перший тиждень життя у Києві понад півтисячі фотографій з Києва і ще кілька відео-сюжетів з фан-зони, пояснив Альф.

У планах шведів були також відвідини Полтави – родинна історія зберігає інформацію, що один з предків Альфа був важко поранений у битві під Полтавою, і вижив завдяки молитвам та майстерності полкового лікаря. Тож цілком логічно, що найперше, що зацікавило мені за нинішньою ранковою кавою у київських апартаментах шведської двійки, було їхнє враження від поля Полтавської битви. І я пережила ледве не історико-культурний шок, коли Альф і Джессіка дуетом відповіли, що до поля так і не дістались за два дні перебування у Полтаві. Джессіка пояснила: «Ми хотіли туди поїхати, у Полтаві місцеві мешканці нам пояснили, яким транспортом і як довго туди їхати – але якось не склалось... Розумієте, у Полтаві багато симпатичних ресторанів і харчевень із смачною і недорогою їжею!».

«А ще у Полтаві багато кав’ярень із солодощами, а моя дружина геть пропустити подібного не може», – додав Альф. Джессіка зітхнула і старанно вимовила «кодове слово» – «вареники». Виявляється, у Полтаві шведи спробували з десяток варіантів вареників: від вареників з картоплею і з грибами – до вареників з вишнями та з маком. Відтак, не менше смакували шведам і галушки, і вперше у житті у маленькому кафе Альф і Джессіка спробували узвар. «Полтавська кухня – це геніальна річ, навіть не знаю, як свої смакові відчуття і враження переказати. Процес поїдання вареників і галушок має свою особливість: треба їсти неквапом, насолоджуючись формою страви та її чудовим змістом... Мені не просто полтавська кухня сподобалась – я від неї у захваті! Мабуть, у шведській та англійській мовах не знайти відповідних слів», – зізналась Джессіка. Альф додав: «Наші нові знайомі – студенти з Полтави, з якими митам випадково познайомились – сказали, що солодощі та каву треба смакувати у місті Львів. Я тепер міркую, чи не повернутись нам на Різдво в Україну, уже до Львова?», – каже Альф.

«Якщо повертатись сюди на Різдвяні канікули, то їхати треба буде з нашою донькою та її приятелем: вони оцінять українську гостинність і щедрість. Мені здається, ви (українці) самі не розумієте, який потрясаючий туристичний ресурс має ваша країна: тут і пам’ятки історії та культури, і смачні національні блюда, і різні цікаві краєвиди», – зауважує Джессіка. А по тому витягає плитку чорного полтавського шоколаду – «до кави, нам так полтавчани порадили!» – і з насолодою смакує espresso з молоком ... і з шоколадом.

Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
XS
SM
MD
LG