Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз підтримує розвиток туризму у регіонах Криму


Сімферополь – У рамках реалізації проекту Європейського Союзу «Диверсифікація і підтримка туристичного сектору Криму» Феодосійський, Алуштинський, Сакський та Євпаторійський регіони вибрані як пілотні для розвитку туризму на їхній території. Про це Радіо Свобода повідомив міністр курортів і туризму АРК Олександр Лієв. За його словами, цей проект ЄС дозволить чотирьом регіонам автономії не тільки розробити стратегію розвитку туристично-рекреаційної сфери, але й реалізувати частину цієї стратегії.

Ренарт Саранаєв, власник невеликого гостьового дому в Коклузі – селі Багата Ущелина в Бахчисарайських горах, наливає у філіджян – філіжанки – запашну каву, зварену у мідній джезві ручної роботи на джерельній воді. До кави – власноруч приготований на молоці кусковий цукор і домашнє печиво – кураб’є. Кримськотатарське кавування – церемонія, з якою він знайомить усіх гостей його невеликого готелю, розташованого в мальовничому місці, яке ще називають «Кримською Швейцарією».

Ренарт Саранаєв – один із піонерів етнічного сільського туризму в Криму. На брак клієнтів він не скаржиться, але трохи розчарований, що Бахчисарайський район не братиме участь у пілотній програмі Європейського Союзу. Втім, сподівається ще скористатися можливостями, які відкриває перед кримчанами проект ЄС «Диверсифікація і підтримка туристичного сектору Криму».

«Дуже хотілося б, щоб у цьому проекті більше фокусувалося на етнографічні напрямки кримського турпродукту, – каже він. – Бо головний козир Криму – це його багатокультурність і велика культурна спадщина».

ЄС: зробити туризм Криму прибутковим бізнесом

Європейський експерт проекту для Криму Гелен Ллойд каже, що, насамперед європейці пропонуватимуть кримчанам свій досвід – високопрофесійних фахівців-консультантів із різних країн Європи. «Щоб розвивати туристичний продукт у Криму, робити його більш диверсифікованим і справжнім прибутковим бізнесом, в який можна інвестувати. Робити його якіснішим, щоб приваблювати більш забезпечених туристів», – пояснює Гелен Ллойд.

За його словами, цей проект впроваджується консорціумом міжнародних консалтингових компаній з Ірландії, Італії та Нідерландів. У Сімферополі експертну групу очолює Стелла Царцара з Греції. Триватиме проект до 2014 року включно. На його реалізацію Європейський Союз виділив понад 5 мільйонів євро.

Як розповів Радіо Свобода міністр Олександр Лієв, Бахчисарайський район в рамках проекту європейської підтримки кримської туристичної сфери посідатиме важливе місце, а європейці висловили бажання підтримувати там саме етнотуризм.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG