Доступність посилання

ТОП новини

У Росії засудили за шпигунство на Китай професорів військового вишу


Міський суд міста Санкт-Петербурга в Росії засудив сьогодні двох професорів Балтійського державного технічного університету, відомого також як «Воєнмех», визнавши їх винними у шпигунстві на користь Китаю.

Одного з них, Євгена Афанасьєва, звинуватили в державній зраді і засудили на 12,5 років колонії суворого режиму, іншого, Святослава Бобишева, – до 12 років позбавлення волі за підсобництво. Суд відбувався за зачиненими дверима.

Обидва категорично заперечують свою вину, яка, за твердженням слідства, полягає в продажеві китайській військовій розвідці матеріалів, пов’язаних зі стратегічним ракетним комплексом морського базування «Булава», які становлять державну таємницю.

Обох професорів вишу, який готує фахівців за низкою військових спеціальностей, зокрема, пов’язаних із ракетобудуванням, арештували ще навесні 2010 року. Того ж року Комітет на захист учених назвав їх «жертвами шпигуноманії».

Нинішній вирок – не менш як четвертий цього року, коли росіян засуджують до ув’язнення, звинувативши в передачі таємної інформації іноземним країнам.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG