Доступність посилання

ТОП новини

У Румунії підтверджують дворічний вирок за корупцію колишньому прем’єрові


Адріян Нестасе, архівне фото з грудня 2006 року – з зали суду на самому початку корупційного процесу, який дійшов кінця нині
Верховний суд Румунії підтвердив у середу вирок у два роки ув’язнення колишньому прем’єр-міністрові Адріянові Нестасе, визнаному винним у корупції.

За даними обвинувачення, Нестасе, який був головою лівого уряду в 2000–2004 роках, спрямував суму в 1 мільйон 700 тисяч євро бюджетних коштів на власну президентську виборчу кампанію 2004 року, яку він програв.

Йому також заборонено обіймати державні посади упродовж подальших двох років.

Нестасе, якому в п’ятницю сповнюється 62 роки, оскаржував первісний вирок, винесений йому наприкінці грудня, заявляючи про «політичний тиск на правосуддя» в його справах.

На нього чекають апеляційні розгляди ще двох корупційних справ, у яких звинувачення в корупції з нього зняли, та прокурори оскаржили ті вердикти.

Адріян Нестасе залишається одним із чільників нині владної в Румунії лівоцентристської Соціал-демократичної партії, голова якої Віктор Понта став прем’єр-міністром країни після того, як ця партія провела в парламенті вотум недовіри попередньому правому урядові.
XS
SM
MD
LG