Доступність посилання

ТОП новини

Сподіваємося, що до фізичного протистояння не дійде – Томенко про «мовний» законопроект


Опозиція системно готується до дня, коли в Верховній Раді знову виставлять на голосування Закон «Про засади державної мовної політики», і сподівається, що захистити Україну вдасться без фізичного протистояння. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив заступник Голови Верховної Ради України, депутат від БЮТ Микола Томенко.

«Опозиція намагається виполоти всі антиконституційні статті з закону, я вніс 11 поправок – мінімум 11 пунктів закону є антиконституційні. До речі, науково-експертне управління Ради на 15 сторінках це довело. Друге – ми шукаємо механізм, який передбачає виключно персональне голосування депутатів. Третій варіант, на жаль, буде і фізичного захисту України. Але ми сподіваємося, що до фізичного протистояння не дійде», – сказав Томенко.

5 червня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про засади державної мовної політики» у першому читанні. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.
XS
SM
MD
LG