Доступність посилання

ТОП новини

Північні кавказці бояться і повстанців, і поліції – правозахисники


Загроза для життя жителів Північного Кавказу надходить як з боку озброєних бойовиків, так і з боку органів охорони правопорядку, повідомляють правозахисники. У новому звіті організація «Міжнародна амністія» веде розслідування того, як права людини порушують самі ті люди, які за посадовими обов’язками мали би їх захищати.

Викрадення, неправомірні ув’язнення і вбивства на Північному Кавказі залишаються вкрай актуальною проблемою. А правоохоронці, згідно зі звітом правозахисників під назвою «Коло несправедливості», не лише не перешкоджають цим порушенням засадничих прав людини на життя, свободу і гідне поводження, а виступають і головними порушниками цих прав.

Регіональний директор «Міжнародної амністії» Джон Дальгузен говорить, що провина влади полягає у тому, що такі випадки не розслідуються і не караються. В результаті мешканці Північного Кавказу опиняються між двох вогнів.

«Люди потрапляють у пастку між озброєними угрупуваннями, які дійсно залишаються серйозною небезпекою, але з іншого боку є сили безпеки, які поводяться безконтрольно і є за межами будь-яких механізмів відповідальності», – говорить Джон Дальгузен, який очолює відділ Європи та Центральної Азії в «Міжнародній амністії».

Організована система безвідповідальності

На думку правозахисника, до відсутності відповідальності призводять складні та заплутані структури різних правоохоронних організацій, що діють на Північному Кавказі.
Діє ціла низка різних служб безпеки та правоохоронців. Вони приховуються один від одного операції, які вони проводять, тому що часто ці операції кримінального характеру
Джон Дальгузен

«На Північному Кавказі діє ціла низка різних служб безпеки та правоохоронців: на федеральному рівні в межах Міністерства внутрішніх справ, на рівні республіки, також окремо ФСБ та інші спеціальні служби. Між ними номінально існує якась співпраця, але очевидно, що вони діють не дуже скоординовано. Також вони приховуються один від одного операції, які вони проводять, тому що часто ці операції кримінального характеру», – пояснює правозахисник.

У звіті, що його опубліковано у четвер, «Міжнародна амністія» описує часті випадки, коли люди в масках і без знаків розпізнавання здійснюють рейди на будинки місцевих жителів. Коли в результаті цих нападів зникають люди чи цінності, органи слідства говорять, що вони не знають, кого шукати.
Має справу з інституціолізованим організаційним хаосом
Джон Дальгузен

«Це дуже зручна система, щоб не нести відповідальність за свої дії. Бо для прокуратури, чи слідства часто буває дуже важко вийти на слід. Тобто ми має справу з інституціолізованим організаційним хаосом, який, можливо, було створено і не навмисно, але він зараз зберігається цілком свідомо», – говорить Джон Дальгузен і додає, що така система заохочує порушення прав людини, бо забезпечує повну безвідповідальність людей, які їх вчиняють.

За словами правозахисників, на Північному Кавказі не буде «миру, чи тривалої стабільності» доти, доки в Росії не з’явиться політична воля притягнути до відповідальності тих офіційних осіб, які порушують права людини.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG