Доступність посилання

ТОП новини

Хорошковський: чиновницю, яка заявила про «вартість мовного законопроекту», не звільнять


Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський запевняє, що представниця Міністерства фінансів, яка заявила про те, що реалізація мовного закону коштуватиме 17 мільярдів гривень, не буде звільнена з роботи з політичних мотивів. Про це він заявив сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді, відповідаючи народному депутатові від «БЮТ-Батьківщини» Володимиру Яворівському, повідомляє агентство УНІАН.

Яворівський нагадав, що заява про це начальниці відділу департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів Валентини Брусило викликала незадоволення автора мовного законопроекту Вадима Колесніченка, який пригрозив їй звільненням.

Хорошковський наголосив, що не хотів би коментувати подібні суперечки. «Але ви знаєте, що державний службовець звільняється виключно з тих підстав, які є у законодавстві, і ніяким іншим чином», – сказав він.

Як повідомляє Управління комунікацій Міністерства фінансів, інформація щодо обсягів видатків на реалізацію даного законопроекту не була узгоджена з Міністерством фінансів, а взята із прес-релізу Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності щодо слухань у Комітеті, присвячених обговоренню проекту закону «Про засади державної мовної політики», де безпідставно, як стверджують у Мінфіні, зазначено: «Міністерство фінансів України і Комітет з питань бюджету у своїх висновках зазначають, що реалізація проекту потребує величезних бюджетних витрат (за підрахунками фахівців, від 5 до 17 мільярдів гривень)».

5 червня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про засади державної мовної політики» у першому читанні. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27. Як вважає опозиція, це змінить статус української мови.
XS
SM
MD
LG