Доступність посилання

ТОП новини

У Норвегії захист Брейвіка хоче, щоб його визнали психічно здоровим


Андеш Берінґ Брейвік на суді в Осло 22 червня 2012 року
Андеш Берінґ Брейвік на суді в Осло 22 червня 2012 року
На суді над ультраправим екстремістом Андешем Берінґом Брейвіком у Норвегії його захист попросив сьогодні суд визнати масового вбивцю психічно здоровим і осудним і «дати йому понести відповідальність за його дії».

Учора прокурори просили суд визнати Брейвіка психічно хворим і неосудним і направити його на примусове психіатричне лікування.

Сам Брейвік має виступити пізніше сьогодні ж, в останній запланований день слухань у процесі.

Раніше два окремі висновки психіатрів дали Брейвікові протилежні діагнози: за одним він потерпає на психічну хворобу й неосудний, автори іншого визнали Брейвіка психічно здоровим. Суд, серед іншого, має вирішити, який висновок він визнає за дійсний і, відповідно, чи осудний узагалі Брейвік. Суд має ухвалити рішення про це до 24 липня.

Якщо Брейвіка визнають осудним, його засудять на термін до 21 року за ґратами (з можливістю для суду продовжувати цей термін). Якщо ж його визнають психічно хворим, то відправлять на примусове лікування у психіатричну лікарню на невизначений термін. Сам Брейвік раніше заявляв, що в разі визнання осудним не оскаржуватиме вирок, і, навпаки, називав другу можливість «гіршою від смерті».

33-літнього Андеша Берінґа Брейвіка судять за звинуваченнями в тероризмі. Він визнає вбивство 69 людей у молодіжному таборі на острові Утея неподалік столиці Норвегії Осло і влаштуванні вибухів у самій столиці, в яких загинули ще 8 людей, але не вважає себе винним і стверджує, що рятував Норвегію від імміграції і мультикультуралізму.
XS
SM
MD
LG