Доступність посилання

ТОП новини

Туніс видає Лівії колишнього прем’єра за влади Каддафі


Аль-Багдаді Алі аль-Махмуді (п), на цьому знімку 25 травня 2009 року з тодішнім прем’єром України Юлією Тимошенко, яка прибула тоді з візитом у Тріполі
Туніс видав у неділю Лівії колишнього лівійського прем’єр-міністра Аль-Багдаді Алі аль-Махмуді, який очолював уряд країни за влади скиненого диктатора Муаммара аль-Каддафі до останніх днів його існування в кінці серпня минулого року.

У Тунісі повідомили про його вислання, а в Лівії підтвердили, що його доставили до столиці Тріполі.

Раніше у владі Тунісу не було єдиної думки щодо можливості видати колишнього лівійського прем’єра нинішній владі Лівії на її запит про екстрадицію, але врешті рішення про це ухвалили понад місяць тому, хоча туніський суд уперше схвалив його екстрадицію ще в листопаді минулого року. Крім того, правозахисники, і туніські, і міжнародні, наголошували, що в разі повернення до Лівії колишній прем’єр може зазнати там тортур.

Аль-Багдаді Алі аль-Махмуді, якому близько 66–67 років, був арештований у Тунісі в вересні минулого року при спробі перебратися через кордон до Алжиру з підробленими документами. У Лівії його звинувачують у низці тяжких злочинів, хоча, коли його уряд припинив існування, він заявляв на початку вересня, що переходить на бік повстанців.
XS
SM
MD
LG