Доступність посилання

ТОП новини

Народне Євро в українських традиціях


Київ – Пиріг у формі футбольного поля, чотириметровий м’яч посеред вулиці, показові фрістайл-шоу, виступи народних ансамблів та жива українська музика – усе це можна було побачити на всеукраїнському футбольному святі «Народне Євро», що завітало до Києва. Організатори спробували поєднати футбол і українські традиції, намагаючись показати туристам справжню Україну. Крім того, Київ став третім за рахунком містом, в якому долучились до в’язання величезного футбольного килима миру. Для встановлення рекорду необхідно близько 2 мільйонів вузликів, кажуть організатори.

У рамках благодійного міжнародного фестивалю футболу «Великий м'яч» у столиці відбулось народне свято футболу. Київ став третім містом, куди прибув чотириметровий м’яч – символ фестивалю «Народне Євро». Впродовж місяця фестиваль відбувався у Львові та Івано-Франківську. Його метою є бажання об’єднати українців спільною справою, а м’яч – це саме те, що єднає їх нині, переконують організатори.

Не так важливо продемонструвати наші стадіони, дороги, розв’язки, які було побудовано. Дуже важливо продемонструвати самим собі і нашим гостям хто ми є такі, хто такі українці, які в нас традиції, яка в нас культура
Юрій Дерев’янко
«Той формат футболу, який ми пропонуємо, об’єднує різних людей. Пристрасті вщухають, але люди спілкуються між собою. Вони отримують задоволення. Не так важливо продемонструвати наші стадіони, дороги, розв’язки, які було побудовано. Дуже важливо продемонструвати самим собі і нашим гостям хто ми є такі, хто такі українці, які в нас традиції, яка в нас культура»,– розповів Радіо Свобода засновник фестивалю Юрій Дерев’янко.

Килим завбільшки з футбольне поле

Під час свята відвідувачі могли скуштувати велетенського яблучного пирога у вигляді футбольного поля, взяти участь у футбольних майстер-класах, насолодитись українськими автентичними танцями та музикою, а також долучитись до в’язання Футбольного килима миру, який увійде до Книги рекордів Гіннеса. Зрештою килим має досягти розмірів справжнього футбольного поля – 100 на 50 метрів. Для цього, на думку авторів ідеї, знадобиться близько 2 мільйонів вузликів. Готовий витвір передадуть до Світового музею футболу як почесний експонат.

Допомогти встановити рекорд взявся і киянин Костянтин. «Дуже подобається, ми сюди випадково потрапили. Футболу поки що мало тут побачив. Але враховуючи, що це благодійний фестиваль, то все зроблено на хорошому рівні. Крім того, багато туристів. Я бачив їх, коли різали пиріг, і вони всі дуже задоволені. Це також має велике значення – показати, що в нас є не тільки футбол», – поділився враженнями киянин.
Українцям свято сподобалося більше, ніж туристам

Цей захід…я навіть не розумію, чому він приурочений
Утім, не всім туристам сподобалося свято. Мешканець Лондона Лютер приїхав підтримати англійську збірну і на фестивалі опинився випадково. Пиріг скуштував, проте що і до чого, так і не зрозумів, розповідає уболівальник. «Цей захід…я навіть не розумію, чому він приурочений. Ми, правда, не дуже розуміємо, що тут відбувається», – сказав англієць.

Натомість, деяким українцям «Народне Євро» настільки припало до душі, що заради нього вони ладні проїхати всім маршрутом фестивалю. Один із них – львів’янин Назар.

На всіх фестивалях йдеться про фольклор, а тут йде з натяком на футбол
«Це свято – одне з найкращих, на яких я бував. У Львові було таке саме дійство, але тут краще. Просто на всіх фестивалях йдеться про фольклор, а тут йде з натяком на футбол», – розповів Назар.

Після столиці прикрашений українською символікою м’яч поїде до Харкова і Донецька. Організатори сподіваються, що до кінця маршруту їм вдасться дов’язати килим-рекордсмен.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG