Доступність посилання

ТОП новини

Чільні міністри фінансів єврозони зустрічаються перед самітом ЄС


Міністри фінансів чотирьох економічно найбільших країн зони обігу спільної валюти євро – Німеччини, Франції, Італії й Іспанії – зустрічаються в вівторок увечері в Парижі напередодні саміту Європейського Союзу пізніше цього тижня.

До цього саміту керівники ЄС і єврозони (президент Європейської ради Герман Ван Ромпей, президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, керівник «єврогрупи» міністрів фінансів зони євро Жан-Клод Юнкер і голова Європейського центрального банку Маріо Драґі) підготували звіт, який пропонує протягом наступного десятиліття перейти до більшої централізації в фінансах, бюджетних питаннях і економічній політиці.

Раніше в вівторок Баррозу, один із авторів звіту, заявив, що радикальні кроки, пропоновані в документі, мають почати запроваджуватися негайно, починаючи з таких, які не потребують змін у договорі про функціонування Євросоюзу.

Як сказав він, виступаючи в Центрі європейської політики в Брюсселі, для створення в ЄС справжнього економічного і валютного союзу необхідні спершу банківський союз, бюджетний союз, а також подальші кроки до політичного союзу.

Саміт ЄС у четвер і п’ятницю в Брюсселі має стати черговою, за підрахунками, вже 20-ю, спробою знайти вихід із бюджетної і боргової кризи, яка охопила Європу відтоді, як на початку 2010 року вона почалася в Греції.

Тим часом курс євро щодо долара США знову падав у вівторок на фінансових ринках посеред сумнівів інвесторів у тому, що на саміті вдасться ухвалити якісь суттєві рішення.
XS
SM
MD
LG