Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 23:22

Україна вже намолотила 805 тисяч тонн зерна – Азаров


Україна станом на 27 червня зібрала ранні зернові культури з 500 тисяч гектарів, намолотивши 805 тисяч тонн зерна. Про це на відкритті засідання уряду повідомив прем’єр Микола Азаров.

Глава уряду розповів, що жнива в Україні розпочалися цього року раніше за традиційні терміни, оскільки через спекотну погоду зернові культури почали дозрівати на два тижні раніше.

За словами Азарова, збір ранніх зернових здійснюється нині в 13 областях. Згідно з прогнозом регіонів, додав прем’єр, очікуваний валовий збір зерна буде достатнім для того, щоб задовольнити внутрішні потреби країни, гарантувати її продовольчу безпеку й експортний потенціал.

Микола Азаров зазначив, що стан ранніх зернових культури в західних і північних областях переважно хороший і задовільний. Тим часом у південних регіонах і частині східних ситуація «дещо гірша».

Раніше експерти прогнозували, що цьогоріч через несприятливі погодні умови урожай зерна в Україні буде меншим за торішній. Експертні оцінки майбутнього врожаю коливаються від 45 мільйонів до 50 мільйонів тонн.

Минулого року Україна зібрала рекордні 56,7 мільйона тонн зерна.

Recommended

XS
SM
MD
LG