Доступність посилання

ТОП новини

В ООН звинувачують владу Сирії в масових порушеннях прав людини


Паулу Піньєйру, архівне фото
Експерти Організації Об’єднаних Націй, які розслідують становище в Сирії, заявили сьогодні, що сирійські урядові сили здійснювали за останні три місяці тяжкі порушення прав людини, включно зі стратами, в «тривожних масштабах».

Як повідомив голова Комісії з розслідувань у справах Сирії Паулу Піньєйру на засіданні Ради ООН із прав людини в Женеві, дедалі більше сирійців стають останнім часом ціллю операцій урядових сил через їхню релігійну приналежність, на відміну від репресій попередніх часів, які були спрямовані проти супротивників сирійського режиму.

Він також додав, що експерти досі не можуть підтвердити, хто вбив понад сто цивільних людей у регіоні Хула минулого місяця. Але, за їхніми словами, за значне число з цих убивств, можливо, відповідальні сили прихильників влади.

Під час цього обговорення посол Сирії залишив залу засідань, заявивши, що не братиме участі в цій «кричуще політизованій зустрічі».

Тим часом у Сирії повідомляють сьогодні про вже не менш як сім жертв нападу на проурядовий телеканал цього ранку. За новими даними, у нападі на приміщення каналу «Іхбарія ТВ» в місті Друша приблизно за 20 кілометрів на південь від столиці Дамаска загинули троє журналістів і четверо охоронців.

Учора президент Сирії Башар аль-Асад уперше визнав, що його країна перебуває у стані війни, і заявив про необхідність докласти всіх зусиль для «перемоги в цій війні».
XS
SM
MD
LG