Доступність посилання

ТОП новини

В ООН знову засуджують владу Сирії за «різанину в Хулі» і закликають до розслідування


Спостерігачі ООН продовжуть збирати свідчення очевидців різанини в Хулі, фото 31 травня 2012 року
Рада ООН із прав людини засудила в п’ятницю владу Сирії за масове вбивство цивільних у регіоні Хула тиждень тому і закликала здійснити розслідування ООН, щоб визначити винних і притягти їх до відповідальності.

За резолюцію про це проголосувала більшість із 47 членів Ради. Проти були Росія, Китай і Куба.

Раніше в п’ятницю верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей, виступаючи в Женеві на позачерговому спеціальному засіданні Ради ООН із прав людини, закликала до «негайного, незалежного і неупередженого міжнародного розслідування» масового вбивства цивільних у регіоні Хула.

За її словами, різанина в Хулі може становити злочини проти людяності та інші міжнародно переслідувані злочини, а також може свідчити про поширену практику систематичних нападів на цивільне населення в Сирії, яка здійснюється безкарно.

Підсумовуючи раніше оприлюднені висновки спостерігачів ООН у Сирії, Наві Піллей сказала, що, як виглядає, минулої п’ятниці урядові війська Сирії влаштували обстріл населених пунктів у Хулі з танків і артилерії, який протривав 14 годин. Крім того, сказала вона, деякі свідчення стверджують, що в регіон також увійшли проурядові ополчення, відомі як «шабіха», які, можливо, відповідальні за десятки смертей.

У Сирії в четвер оприлюднили результати свого військового розслідування різанини в Хулі, яке стверджує, що вбивства мешканців регіону здійснили неуточнені «збройні угруповання» за те, що цивільне населення «відмовилося виступити проти влади».

«Різанина в Хулі», як називають цей інцидент, сталася минулої п’ятниці в регіоні Хула в сирійській провінції Хомс, який охоплює кілька містечок і сіл. Серед 108 загиблих було 49 дітей і 34 жінки. Рада безпеки ООН уже засудила за нього в першу чергу владу Сирії.

За оцінками ООН, від початку повстання в Сирії проти режиму авторитарного президента Башара аль-Асада і його придушення урядовими силовими структурами з обох боків конфлікту загинуло загалом понад 10 тисяч людей, переважна більшість із яких цивільні. Сирійська опозиція заявляє і про більш як 13 тисяч загиблих.
XS
SM
MD
LG