Доступність посилання

ТОП новини

В ООН вимагають незалежного розслідування сирійської «різанини в Хулі»


Наві Піллей, архівне фото
Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей закликала сьогодні до «негайного, незалежного і неупередженого міжнародного розслідування» масового вбивства цивільних у регіоні Хула в Сирії тиждень тому.

Виступаючи в Женеві на позачерговому спеціальному засіданні Ради ООН із прав людини, вона заявила, що, коли такого розслідування не буде, це стане ще одним поштовхом до «повномасштабного конфлікту», який поставить майбутнє Сирії і всього регіону «під велику небезпеку».

За її словами, різанина в Хулі може становити злочини проти людяності та інші міжнародно переслідувані злочини, а також може свідчити про поширену практику систематичних нападів на цивільне населення в Сирії, яка здійснюється безкарно.

Підсумовуючи раніше оприлюднені висновки спостерігачів ООН у Сирії, Наві Піллей сказала, що, як виглядає, минулої п’ятниці урядові війська Сирії влаштували обстріл населених пунктів у Хулі з танків і артилерії, який протривав 14 годин. Крім того, сказала вона, деякі свідчення стверджують, що в регіон також увійшли проурядові ополчення, відомі як «шабіха», які, можливо, відповідальні за десятки смертей.

У Сирії вчора оприлюднили результати свого військового розслідування різанини в Хулі, яке стверджує, що вбивства мешканців регіону здійснили неуточнені «збройні угруповання» за те, що цивільне населення «відмовилося виступити проти влади».

«Різанина в Хулі», як називають цей інцидент, сталася минулої п’ятниці в регіоні Хула в сирійській провінції Хомс, який охоплює кілька містечок і сіл. Серед 108 загиблих було 49 дітей і 34 жінки. Рада безпеки ООН засудила за нього в першу чергу владу Сирії.

За оцінками ООН, від початку повстання в Сирії проти режиму авторитарного президента Башара аль-Асада і його придушення урядовими силовими структурами з обох боків конфлікту загинуло загалом понад 10 тисяч людей, переважна більшість із яких цивільні. Сирійська опозиція заявляє про більш як 13 тисяч загиблих.
XS
SM
MD
LG