Доступність посилання

ТОП новини

У ПАРЄ проти передчасного визнання українських виборів недемократичними


Співдоповідачі ПАРЄ Майліс Репс (ліворуч) та Марієтта де Пурбе-Лундін, Харків, 16 травня 2012 року, фото О. Овчинникова
Співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні виступають проти ідеї визнання наперед недемократичними наступних парламентських виборів, якщо в них не братимуть участі ув’язнені лідери опозиції.

Про це йдеться в інформаційній записці Майліс Репс та Марієтти де Пурбе-Лундін за підсумками візитів до України у березні і травні. Її текст затверджений учора на засіданні Моніторингового комітету ПАРЄ у Страсбурзі, передає агентство УНІАН.

«Ми категорично проти ідеї апріорі називати вибори недемократичними та нелегітимними, якщо окремим членам опозиції не буде дозволено брати участь у кампанії», – мовиться у записці.

Разом з тим, Репс та Пурбе-Лундін зазначили, що переслідування колишніх членів уряду, які є провідними лідерами опозиції, впливає на передвиборчий клімат, а їхня неучасть у перегонах заплямує вибори.

Співдоповідачі ПАРЄ також зазначили, що під час зустрічі з Президентом Віктором Януковичем у травні вони звернули його увагу на те, що якщо опозиційні лідери під час виборів залишатимуться в ув’язненні, навіть незначні порушення у ході виборчої кампанії поставлять вибори під сумнів.
XS
SM
MD
LG