Доступність посилання

ТОП новини

У Криму почалася передвиборча «війна» за ім’я покійного екс-прем’єра Джарти


Сімферополь – Кримський політик, лідер партії «Союз» Лев Міримський випередив «регіоналів» і запропонував назвати одну із центральних вулиць чи майданів Сімферополя іменем покійного прем’єр-міністра автономії Василя Джарти, який в останній рік свого життя також очолював місцеву організацію Партії регіонів. У серпні виповнюється рік від дня його передчасної смерті і Лев Міримський закликав владу вшанувати пам’ять людини, яка, за його словами, «багато зробила для Криму». Ця пропозиція відомого кримського політика викликала неоднозначну реакцію однопартійців покійного прем’єра – місцевих «регіоналів».

Лев Міримський у зверненні до керівництва Криму і Сімферополя пише, що увічнити пам’ять Василя Джарти він пропонує через «численні звернення громадян, а також у зв’язку з річницею смерті екс-прем’єра АРК, що наближається». Радіо Свобода він сказав, що хотів лише, щоб сімферопольці таким чином висловили данину поваги покійному.

За словами політика, Василь Джарти був неоднозначною політичною фігурою, але, водночас, він був лідером і особистістю. Він переживав за Крим і домігся від Києва для автономії стільки коштів, «скільки не було у бутність жодного прем’єра», зазначив Лев Міримський. Він стверджує, що в його пропозиції – «немає ніякої політики».
Лев Міримський
Лев Міримський

Разом з тим, місцеві експерти називають Лева Міримського чи не єдиним місцевим політиком, здатним на рівних боротися з «регіоналами» в одному з мажоритарних округів у Криму на майбутніх парламентських виборах. Із середини 90-х років він тричі обирався в Сімферополі народним депутатом України, а від 2006 року уже вдруге поспіль очолює в кримському парламенті фракцію партії «Союз». Сам Міримський каже, що поки не визначився, чи балотуватися до Верховної Ради України.

«Регіонали» образилися?

Оскільки п’ятниця в Україні – вихідний день, то офіційної реакції кримської республіканської і сімферопольської місцевої влади отримати не вдалося. А от прес-служба Кримської організації Партії регіонів відреагувала оперативно, заявивши, що ініціатива Міримського «примусила здивуватися кримчан».

Автори цієї заяви назвали лідера партії «Союз» «місцевим ділком», який стояв із Василем Джарти «на різних сторонах барикад», а також одним із «псевдопатріотів», для яких «Крим був і залишається лише територією для заробляння мільйонів». Ще «регіонали» звинуватили Лева Міримського у передвиборчому блюзнірстві.

Водночас, як звернув увагу сам автор ініціативи, представники Партії регіонів так і не відповіли по суті пропозиції і не сказали, чи згодні вони на перейменування однієї з центральних вулиць чи майданів Сімферополя на честь покійного прем’єр-міністра АРК, «регіонала», Василя Джарти. Лев Міримський зазначив, що відповідні звернення він уже надіслав керівнику Ради міністрів Криму Анатолію Могильову і міському голові Сімферополя Віктору Агеєву, обидва вони – члени Партії регіонів.

Поки політики сваряться, в Меджлісі повідомили, що іще торік домоглися присвоєння імені покійного прем’єра новій вулиці в 7-му мікрорайоні Бахчисарая, де живуть переважно кримські татари, – на знак подяки за врегулювання проблеми з дозволом будівництва Соборної мечеті Буюк Джума-джамі.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG