Доступність посилання

ТОП новини

НАТО: криза в Сирії – головна загроза безпеці у світі


Андерс Фоґ Расмуссен на щомісячній прес-конференції в Брюсселі 2 липня 2012 року
Криза в Сирії є сьогодні одним із найсерйозніших викликів безпеці всього світу, заявив сьогодні генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

За його словами, режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада «втратив людське обличчя і всю свою легітимність», а війна в цій країні триває надто довго і забрала надто багато життів.

Водночас він повторив, що союз НАТО не піде на воєнне втручання в сирійський конфлікт, бо вірить, що «адекватним вирішенням є політичне вирішення» цього конфлікту.

Група провідних держав світу і сусідів Сирії на своїй зустрічі позавчора в Женеві узгодила план політичних змін для Сирії, що мають на меті покласти край 16 місяцям кровопролиття в цій країні. За планом, у Сирії має бути створений перехідний уряд, до якого «можуть увійти» представники і опозиції, і нинішньої влади і який керуватиме країною на час розробки нової конституції й виборів.

План залишає відкритим питання, чи зможе брати в ньому участь нинішній президент Сирії. Частина сирійської опозиції вже заявляла, що не братиме участі ні в якому перехідному уряді, якщо Асад залишатиметься при владі.
XS
SM
MD
LG