Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані відбулося випробування балістичної ракети


Балістична ракета «Шахаб-3»
Іранські ЗМІ повідомили сьогодні про успішно проведене випробування балістичної ракети «Шахаб-3» середнього радіусу дії.

Ця ракета може вражати цілі на відстані до двох тисяч кілометрів, тобто і об’єкти на території Ізраїлю. Випробування пройшло в рамках великих військових навчань, що почалися в Ірані в понеділок. Метою нинішніх маневрів Тегеран назвав прагнення продемонструвати здатність країни відбити будь-яку «ворожу атаку ззовні».

Військові навчання співпали з міжнародними переговорами щодо іранської ядерної програми, що проходять сьогодні в Стамбулі. П’ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина домагаються від Ірану відмови від процесу збагачення урану, щоб запобігти можливості отримання ним ядерної зброї.

1 липня набуло чинності запроваджене Євросоюзом ембарго на імпорт іранської нафти. Раніше США запровадили санкції, що передбачають заборону фінансових операцій з іранськими банками. Мета санкцій – змусити Іран відмовитися від ядерних розробок, які, на думку країн Заходу, можуть мати військове призначення. Тегеран відкидає ці звинувачення і заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер.
XS
SM
MD
LG