Доступність посилання

ТОП новини

Країни ЄС не повинні бути «у причепі німецько-французького бульдозера» – німецький експерт


Брюссель – Німеччина і Франція вважаються двома основними двигунами Європейського Союзу. Донедавна левова частка рішень на рівні співдружності залежала від спільної позиції тандему «Меркель – Саркозі». Нині, з приходом до влади нового лідера Франції, соціаліста Франсуа Олланда, виникає питання: чи буде дует «Меркель – Олланд» так само ефективним у відстоюванні об’єднаних німецько-французьких позицій? Відповідь на це та інші питання в інтерв’ю Радіо Свобода дав німецький політолог та експерт аналітичного центру «Французько-німецький інститут» Стефан Сайдендорф.

– Смішно спостерігати за тим, як дехто висловлює ностальгію за парою «Меркель-Саркозі», однак, між ними на початку було чимало сутичок і конфліктів. Тож, нинішній дебют Анґели Меркель та Франсуа Олланда хоч і має політичне напруження, проте видно, що обидва лідери усвідомлюють, що мають потребу одне в одному, а без участі Франції та Німеччини об’єднана Європа не матиме успішних рішень. Тут відіграє роль відчуття відповідальності. Прагматизм обох лідерів буде грати на користь плідного співробітництва Франції та Німеччини.

– Кожен раз перед зустрічами всіх європейських лідерів у Брюсселі Меркель та Саркозі, а нині Меркель та Олланд збираються на двосторонні зустрічі за зачиненими дверима. Однак, це часто негативно сприймають в інших європейських столицях. Адже складається враження, що Париж та Берлін уже все заздалегідь вирішили. Як Ви це прокоментуєте?
Ці двоє лідерів не повинні грати у німецько-французьке домінування над рештою держав. Це було б абсурдом

– З одного боку, треба щоб ці двоє лідерів розуміли одне одного. Це засадничий елемент. Проте з іншого боку, вони не повинні грати у німецько-французьке домінування над рештою держав. Це було б абсурдом. Отже, для їхніх двосторонніх самітів має бути місце, але за умови, що до цього якнайшвидше долучатимуть і інших партнерів співдружності. У країн-членів не повинно складатися враження, ніби вони перебувають у причепі німецько-французького бульдозера. Утримувати таку рівновагу складно, але (Франції та Німеччині) це все ж із перемінним успіхом вдається.

– Канцлер Німеччини Анґела Меркель хоч і належить до політичної сім’ї центристської Християнсько-демократичної партії, все частіше погоджується із позиціями лівого спрямування французького лідера-соціаліста Франсуа Олланда. Чи може це пояснюватися тим, що їй вдома теж потрібна підтримка німецьких соціалістів?

– Так, я думаю, що канцлер Анґела Меркель взяла до уваги тему розробки плану дій для економічного зростання в Європейському Союзі. Вона походить зі Східної Німеччини, де зберігаються соціалістичні традиції. З одного боку, це відповідає пропозиції французького президента Франсуа Олланда. З іншого, відповідає програмі німецьких соціалістів, тобто Соціал-демократичної партії Німеччини. Для ратифікації європейських угод Анґелі Меркель потрібні їхні голоси. Все це свідчить про її здатність іти на компроміс.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG