Доступність посилання

ТОП новини

«Переведення коштів із України до Кіпру – це законна операція» – посол


Київ – Кіпр, який приступив до піврічного головування в Євросоюзі, сподівається поглибити співпрацю з країнами-сусідами ЄС. Це мало б поліпшити економічну ситуацію у єврозоні та відкрити нові ринки для європейського виробника. У такому економічному вимірі посол Кіпру в Україні Евагорас Вріонідіс бачить перспективи співпраці між українською державою і Євросоюзом, про що дипломат і заявив київським журналістам у вівторок.

Офіційно свої пропозиції на час головування в Євросоюзі Кіпр презентував у Брюсселі, запропонувавши посилити економічну співпрацю усередині ЄС.

Зі врахуванням кризи в Євросоюзі, послабленням позицій євровалюти, Кіпр пропонує реформувати європейську економіку для підсилення її ефективності та конкурентоспроможності. Не менш важливо використати як внутрішні ресурси Євросоюзу, так і потенціал сусідніх із ним держав для подолання кризи в ЄС. Про це і повідомив українським журналістам посол Кіпру Евагорас Вріонідес.

Присутні на брифінгу журналісти поцікавились глибиною співпраці між Києвом і Нікосією, враховуючи той факт, що Кіпр – офшорна зона, куди переправляють свої капітали українські олігархи. За даними часопису Forbes, саме у кіпрських банках треба шукати мільярди гривень, виведені компаніями Ріната Ахметова, Дмитра Фірташа та багатьох інших українських багатіїв, які, за версією того ж Forbes, перебувають у першій сотні найбагатших людей Європи.
Щодо переведення коштів із України та інших держав до Кіпру, то це легітимна і законна операція
Евагорас Вріонідіс

Посол Кіпру інтересу журналістів до офшорної тематики не розділив. «Щодо переведення коштів із України та інших держав до Кіпру, то це легітимна і законна операція. Існує двостороння угода щодо інвестицій та оподаткування, успадкована з часів Радянського Союзу. Цей документ дозволяє республікам колишнього СРСР здійснювати ці операції. Нині Кіпр та Україна ведуть переговори про можливості укладення нової угоди, яка відповідала б інтересам обох держав та економічним реаліям», – зазначив Евагорас Вріонідіс.

ЄС – Україні: спершу – реформи, а потім – угода про асоціацію

Щодо співпраці між Україною та ЄС, то нових проектів чи програм посол Вріонідіс не обіцяє: програма «Східне партнерство» продовжує працювати, Україна залишається одним із її учасників. Кіпр пропонує ЄС поглибити співпрацю між країнами Середземноморського регіону.
Вимоги ЄС чіткі і зрозумілі: розв’язати політично обумовлені кримінальні справи; провести чесні та вільні вибори
Жозе Мануель Пінту Тейшейра

Посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив: на часі не питання, що для євроінтеграції України може зробити Євросоюз, а шо Україна повинна сама для цього зробити? «Вимоги ЄС чіткі й зрозумілі: розв’язати політично обумовлені кримінальні справи; провести чесні та вільні вибори; забезпечити належне проведення реформ», – зазначив посол ЄС.

За словами народного депутата, голови парламентського комітету у закордонних справах Бориса Тарасюка, ні Кіпр, ні ЄС у цілому не зможуть допомогти Україні, допоки влада ці вимоги не виконає.

«У контексті обговорення з європейськими партнерами питання про вибори обговорювалось і питання щодо можливої реакції з боку Євросоюзу на результати виборів: залежно від того, будуть фальсифікації чи ні», – зауважує Тарасюк.

Тим часом, європейські ЗМІ пишуть про доволі проблемні переговори між урядами Кіпру та України стосовно оподаткування, та про елітну нерухомість на курортах острова, яку охоче купують російськомовні багатії з СНД.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG