Доступність посилання

ТОП новини

Швейцарія почала допомагати Дніпропетровщині з водою в селах


Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO почав у вівторок надавати експертну допомогу Дніпропетровщині: першим кроком у цьому напрямку стали консультації щодо децентралізації сільського водопостачання, повідомили у відділі зв’язків із громадськістю Дніпропетровської обласної ради.

За даними з облради, швейцарці поділились із представниками сільських районів європейським досвідом вирішення проблем постачання води, розказали, якими методами громада може домогтись реконструкції системи водопостачання.

Також селянам презентували найкращі практики впровадження децентралізованої моделі водопостачання. За словами представників проекту DESRPO, чимало проблем у сільській місцевості пов’язані не стільки з браком коштів, скільки з невмінням організуватися.

Співробітництво Швейцарії з Дніпропетровщиною почалось у рамках меморандуму між Дніпропетровською облдержадміністрацією, обласною радою та швейцарською стороною.

Проблема водопостачання у Дніпропетровській області стоїть дуже гостро. Регіон, розташований по обидва береги Дніпра, забезпечений питною водою на 75% від потреби. Зокрема, наразі 4 тисячі жителів сіл Апостолівського району Дніпропетровщини чотири роки живуть без централізованого водопостачання через несправний водогін, у цих селах немає не тільки питної, а й технічної води. А 5 тисяч населення селища Просяна через розкрадання водогону місцевими посадовцями живе без води понад десятиліття.

Раніше представники проекту DESPRO заявили, що в найближчі два роки швейцарська сторона готова інвестувати в проекти української глибинки майже 5 мільйонів швейцарських франків (майже 42 з половиною мільйони гривень).
XS
SM
MD
LG